Курс виживання на морі (SS) 

Kurs Przetrwanie na morzu – dla osób pracujących w środowisku morskich farm wiatrowych  

Центр підготовки операторів OSO serdecznie zaprasza na kurs Sea Survival (SS) – Przetrwanie na morzu.  

Nasze szkolenie Sea Survival koncentruje się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem oraz odpowiednim zachowaniem się na obszarze wód otwartych, od linii brzegowej aż po turbinę wiatrową na morzu (в офшорній зоні). Uczestnik po skończonym kursie będzie posiadał niezbędną wiedzę i umiejętności umożliwiające skuteczne działanie i podejmowanie prewencyjnych kroków na każdym etapie działań morskich – od obszaru brzegowego aż po instalację na morzu lub turbinę wiatrową (WTG). 

Oferujemy szkolenia zgodne ze standardami GWO, co gwarantuje wysoki poziom nauczania. Kursanci zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną będą mogli wykorzystać do skutecznej pracy poza obszarem lądowym, zawsze zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi GWO Sea Survival. 

W naszym ośrodku kładziemy duży nacisk na możliwość zdobycia kompetencji i wiedzy pod nadzorem ekspertów w danej dziedzinie. Nasz ośrodek oferuje kursy Sea Survival na terenie całego kraju, w tym w naszej głównej siedzibie w Warszawie oraz w oddziałach terenowych, zarówno w formie szkoleń otwartych, jak i zamkniętych. Decydując się na udział w szkoleniu Przetrwanie na morzu, mogą Państwo liczyć na atrakcyjne warunki finansowe. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących lokalizacji kursów zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail. 

Kurs Sea Survival – główny cel 

Szkolenie ma za zadanie przekazać uczestnikom wiedzę niezbędną do zrozumienia wielu istotnych zagadnień związanych z pracą w obszarze farm morskich. Kurs ma na celu wykształcenie właściwych nawyków zachowania się zarówno w typowych, codziennych sytuacjach, jak i w przypadkach awaryjnych w kontekście energetyki wiatrowej na morzu. Dzięki połączeniu teorii z praktyką program szkoleniowy zapewnia kompleksowe przygotowanie do radzenia sobie i przetrwania na otwartym morzu. 

Kurs Sea Survival – program 

Szkolenie GWO Sea Survival dotyczy głównie praktycznych zajęć przeprowadzanych w warunkach wodnych, mających na celu przygotowanie uczestników do radzenia sobie na otwartym morzu. Posiadanie umiejętności pływania nie jest wymagane, ale pozwoli ono na skuteczne opanowania manewrów w tego typu środowisku. Program szkolenia obejmuje także zagadnienia prawne związane z pracą na morzu oraz wprowadzenie do pojęć takich jak MOB, PLB, SAR i GDMSS.  

Kurs skupia się na zagrożeniach charakterystycznych dla środowiska morskiego, takich jak szok termiczny, hipotermia czy ryzyko podtopienia. Uczestnicy zdobędą umiejętności związane z bezpieczną ewakuacją w sytuacjach zagrożenia oraz właściwym zachowaniem się podczas przemieszczania się między turbiną a jednostką transportującą (CTV). Program obejmuje także naukę ratowania siebie i innych osób oraz sposoby właściwego wzywania pomocy ratunkowej. 

Po ukończeniu szkolenia Sea Survival uczestnicy nabędą wiedzę z zakresu: 

 • organizacji przestrzeni i obowiązujących przepisów na morskich farmach wiatrowych, aby kursanci byli świadomi swoich ról, zadań i zasad panujących w tym środowisku, 
 • zrozumienia znaczenia właściwego ubioru i zachowania się w obszarze morskich farm wiatrowych, 
 • rozpoznawania i skutecznej reakcji na symptomy szoku termicznego, hipotermii oraz zagrożenia utonięciem w warunkach morskich, 
 • odpowiedniego i bezpiecznego korzystania z osobistego sprzętu ratunkowego (LSA) i sprzętu ochrony indywidualnej (ŚOI), w tym pełne zrozumienie ich funkcji i ograniczeń, 
 • globalnego systemu łączności i alarmowania GMDSS (Global Maritime Distress and Safety Systems) oraz procedur poszukiwania i ratowania (SAR), 
 • postępowania w sytuacjach awaryjnych występujących na morzu, 
 • rozpoznania zagrożeń i ryzyka związanego z przemieszczaniem się oraz skutecznego stosowania środków zapobiegawczych zgodnie z procedurami i wyposażeniem LSA i ŚOI dostępnym na miejscu, 
 • bezpiecznego zachowania się na instalacjach, statkach oraz turbinach wiatrowych w różnych warunkach, w tym w sytuacjach awaryjnych i ewakuacyjnych, 
 • bezpiecznego przenoszenia się razem ze sprzętem między nabrzeżem a statkiem oraz między statkiem a turbiną wiatrową, 

Nasz kurs umożliwi także zdobycie umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach Man Overboard (MOB). 

Kurs Sea Survival – certyfikacja  

Центр підготовки операторів ОГС акредитований DNV та GWO. 

Nasze szkolenie Sea Survival przeprowadzane jest zgodnie z aktualnym standardem GWO Basic Safety Training.  

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji i umiejętności do pracy w obszarze morskich farm wiatrowych. Certyfikat stanowi oficjalne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz potwierdza gotowość do bezpiecznej pracy na otwartym morzu. 

Термін дії сертифікату - 24 місяці. Ми рекомендуємо учасникам поновити навчання до закінчення цього терміну, щоб підтримувати свою кваліфікацію та знання в актуальному стані. 

Kurs Sea Survival – wymagania umożliwiające uczestnictwo 

Для того, щоб взяти участь у навчанні, пов'язаному з роботою на висоті, необхідно виконати певні вимоги: 

 • мінімальний вік 18 років, 
 • мінімум середню освіту, 
 • актуальну довідку від професійного лікаря про відсутність протипоказань за станом здоров'я для роботи на висоті понад три метри, 
 • сплачено соціальне страхування або страхування від нещасних випадків, 
 • з ідентифікаційним номером WINDA, 
 • правильно заповнену медичну анкету, 
 • odzież potrzebna do przebywania w środowisku wodnym, 
 • заплатив за навчання, 
 • дійсний документ, що посвідчує особу, наприклад, посвідчення особи. 

Максимальна кількість учасників у групі - 10-12.   

Kurs Sea Survival – koszt  

Opłata za szkolenie Sea Survival jest ustalana indywidualnie. Wpływa na nią liczba osób uczestniczących w kursie. Dla większych grup przewidziane są atrakcyjne rabaty. 

Kurs Sea Survival – miejsce prowadzenia zajęć 

Наше навчання odbywają się w różnych lokalizacjach, między innymi w Warszawie oraz w naszych oddziałach regionalnych na terenie całej Polski. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących lokalizacji kursów zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail. 

Будь ласка, відвідайте наш веб-сайт, щоб дізнатися більше про відкриті курси. Якщо ви зацікавлені в закритому навчанні, ми рекомендуємо вам зв'язатися з нашим центром, щоб ми могли підготувати індивідуальну пропозицію, адаптовану до ваших потреб. 

Якщо у вас виникли запитання щодо наших курсів, будь ласка, звертайтеся зв'язатися по телефону або електронною поштою. Наша команда готова відповісти на всі питання і розвіяти будь-які сумніви. Ви також можете відвідати наш центр, де ми з радістю представимо нашу пропозицію і підготуємо комерційну пропозицію для зацікавлених осіб. 

Zapraszamy serdecznie do Ośrodka Szkolenia Operatorów OSO na kursy Sea Survival – Przetrwanie na morzu w Warszawie oraz na terenie całego kraju. 

Дивіться також: