Курс по обслуживанию пожарного оборудования

Gaśnica - sprzęt

О нас 

W OSO przygotowaliśmy dla naszych klientów ofertę w postaci kompleksowego szkolenia na konserwatorów podręcznego sprzętu gaśniczego. Jesteśmy firmą świadczącą usługi szkoleniowe od wielu lat. W naszej ofercie znajdą Państwo również szkolenia na operatorów urządzeń transportu bliskiego (z kwalifikacjami UDT), jak i szkolenia energetyczne.  

Почему именно ОГО? 

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę o bogatym doświadczeniu zawodowym – zapewniamy Państwu profesjonalną i kompleksową naukę obejmującą zakres wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Nasze oddziały znajdują się na terenie całej Polski, również w Warszawie. Wiedzę teoretyczną możemy przekazywać także zdalnie, zaś praktyczną w specjalnie desygnowanych do tego placówkach treningowych, spełniających wszelkie wymogi bezpieczeństwa.  

Wymagania ogólne 

Nasze wymagania do rozpoczęcia szkolenia to jedynie: 

  • не моложе 18 лет,  
  • как минимум начальное образование,  
  • zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych wydane przez lekarza medycyny pracy. 

Nasza oferta szkoleniowa 

Чему мы вас научим? Что мы предлагаем? 
Эксплуатация противопожарного оборудованияКомпетентный обучающий персонал
Обслуживание оборудованияПрофессиональное оборудование
Тестирование и диагностика неисправностей оборудованияКомплексное обучение
Правила охраны труда и техники безопасностиПривлекательные цены
Ремонт огнетушителейДружелюбная атмосфера

Przebieg kursu – najważniejsze informacje 

Logo OSO

Każde urządzenie wymaga umiejętnej konserwacji, nie inaczej sprawa wygląda w przypadku sprzętu gaśniczego, który, aby sprawnie funkcjonować, powinien być poddawany cyklicznym badaniom. W celu zapewnienia jak najlepszych usług szkoleniowych, zapewniamy podobny poziom nauczania dla każdego uczestnika. Co więcej, nasi wykładowcy zajmują się dostarczaniem dodatkowych treści dla kursantów w postaci zestawu materiałów edukacyjnych, mających na celu pogłębienie i utrwalenie wiedzy naszego klienta. 

Konserwacja sprzętu gaśniczego, czyli czego nauczymy naszych kursantów 

Podczas kursu przekażemy jego uczestnikom wszelkie najważniejsze informacje dotyczące przeglądu sprzętu gaśniczego. Będzie to szereg czynności potrzebnych do wykonania go w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne i funkcjonalne urządzenie, bezproblemowo wywiązujące się ze swoich zadań. Do obowiązków konserwatora należy, nie tylko dokonywanie przeglądu sprzętu, ale także i jego naprawa. 

Do prawidłowej konserwacji zaliczamy: 

  • kontrolny przegląd sprzętu gaśniczego, 
  • okresowe badanie gaśnicy, 
  • montaż i demontaż sprzętu gaśniczego, 
  • wymiana środka gaśniczego raz na pięć lat, 
  • wykonywanie czynności zarówno naprawczych, jak i konserwacyjnych, 
  • oznakowanie sprzętu. 

W OSO zapewniamy szkolenia, dzięki którym nasi kursanci będą potrafili wykonywać zalecenia zarówno odnoszące się procedur konserwacji, jak i naprawy sprzętu gaśniczego. Dostarczymy naszym klientom wiedzy z zakresu teorii i praktyki, potrzebnej do przeprowadzenia odpowiednich czynności, mających na celu przywrócenie stanu pełnej sprawności urządzenia.  

Технический осмотр 

Każdy sprzęt przeciwpożarowy, w tym gaśnice, powinien być regularnie poddawany kontroli technicznej, a także innym procedurom konserwacyjnym wyznaczonym poprzez obowiązujące zasady, określające zarówno przebieg konserwacji, jak i informujących o sposobie obsługi danego sprzętu. Urządzenia techniczne podlegają stałej konserwacji, która polega na dokonywaniu przeglądów okresowych, ściśle wyznaczonych w terminarzu diagnostycznym (nie rzadziej niż raz w roku).  

Badania okresowe są potrzebne, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom sprzętu, tym bardziej, jeśli znajdują się oni w obszarze potencjalnego ryzyka, tj. wybuchu pożaru. Wykonywaniem przeglądu powinna zajmować się osoba, która przeszła do tego odpowiednie przeszkolenie. 

Где вы найдете работу? 

Konserwatorzy posiadający odpowiednie umiejętności, będą mogli podjąć się pracy w autoryzowanych konserwatoriach, które zajmują się dokonywaniem zarówno przeglądów, jak i napraw sprzętu różnego rodzaju – w tym gaśniczego.  

Gaśnica - sprzęt

Aby poszerzać swoje kwalifikacje oraz możliwości często pracodawcy posyłają swoich podwładnych na szkolenia obejmujące wiedzę z zakresu BHP i UTB – są to wyspecjalizowane szkolenia prowadzone dla szkół, firm lub przedszkoli. Umiejętność dokonywania przeglądu technicznego sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko pożarowe. Mogą to być hale produkcyjne, magazyny czy biura. W OSO zapewnimy naszym kursantom kompleksową dawkę wiedzy, która pozwoli na poszerzenie ich horyzontów na rynku pracy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą szkoleniową, obejmującą także kursy UDT czy SEP. Po więcej odpowiedzi na wszelkie pytania prosimy kontaktować się telefonicznie z naszymi konsultantami. 

См. также: