GWO-zertifizierte Kurse für die Windindustrie 

Normy szkoleniowe GWO 

Organizacja GWO została założona przez czołowe firmy, które razem kontrolują niemal 90% globalnego sektora energetyki wiatrowej. Do tych potentatów należą: 

 • Siemens Gamesa,  
 • Vestas,  
 • GE, 
 • Innogy.  

Celem organizacji jest opracowywanie standardów szkoleniowych, które skutecznie identyfikują potencjalne zagrożenia związane z pracą w tym obszarze energetyki wiatrowej. Dzięki ujednoliconym normom zapewnianym przez GWO poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków zawodowych oraz na terenach budowy jest bardzo wysoki. Certyfikaty wydawane przez GWO zyskują uznanie wśród pracodawców na całym globie, stanowiąc gwarancję zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa w miejscu pracy. 

GWO Basic Safety Training – Podstawowe szkolenia bezpieczeństwa GWO 

GWO Basic Safety Training (BST) jest obowiązkowym kursem dla osób pracujących w sektorze turbin wiatrowych. Do wyboru są dwie opcje szkolenia – w zależności od miejsca pracy. 

Szkolenie GWO Basic Safety Training Onshore przeznaczone jest dla osób pracujących przy turbinach wiatrowych na lądzie i składa się z czterech modułów: 

 • Arbeiten in luftiger Höhe (WAH), 
 • Feuerwahrnehmung (FAW), 
 • Erste Hilfe (FA), 
 • Manuelle Handhabung (MH). 

GWO Basic Safety Training Offshore przeznaczone jest dla osób pracujących przy turbinach wiatrowych na morzu i składa się z pięciu modułów: 

 • Arbeiten in luftiger Höhe (WAH), 
 • Feuerwahrnehmung (FAW), 
 • Erste Hilfe (FA), 
 • Manuelle Handhabung (MH), 
 • Überleben auf See. 

Udział w powyższych kursach gwarantuje kompleksowe przygotowanie do wykonywania obowiązków zawodowych. Podczas szkolenia uczestnik nabywa umiejętności niezbędne do skutecznego reagowania na sytuacje awaryjne i nieprzewidywalne. Program szkolenia obejmuje zagadnienia z zakresu: 

 • udzielania pierwszej pomocy,  
 • obsługi manualnych prac transportowych,  
 • postępowania w przypadku ewentualnych pożarów w turbinach,  
 • przestrzegania zasad bezpieczeństwa przy pracach na znacznych wysokościach, 
 • umiejętności przetrwania na morzu. 

Certyfikaty GWO BST są ważne przez 2 lata. Po tym okresie zaleca się uzupełnienie wiedzy poprzez kurs GWO BST Refresher (szkolenie odświeżające). 

Kurs GWO Sea Survival 

Aby poszerzyć wiedzę, zalecamy udział w szkoleniu Sea Survival. Moduł ten jest zgodny z najnowszymi standardami GWO Basic Safety Training. Szkolenie składa się z części praktycznej i teoretycznej. Obejmuje naukę indywidualnych technik ratunkowych, identyfikację różnych alarmów oraz rozpoznawanie objawów hipotermii i zagrożenia wtórnym utonięciem. W praktycznej części szkolenia, odbywającej się w ciepłym basenie, uczestnicy mają możliwość symulacji przejścia z jednostki transportowej CTV (crew transfer vessel) na drabinę ratunkową. 

Kurs GWO Basic Technical Training – Podstawowe szkolenia techniczne 

Szkolenie techniczne GWO Basic Technical Training (BTT) organizowane jest z myślą o osobach, które nie mają wykształcenia technicznego lub chcą uporządkować swoją obecną wiedzę w kontekście pracy w obszarze turbin wiatrowych. 

Technicy pracujący przy budowie, instalacji i serwisowaniu turbin wiatrowych muszą posiadać podstawową wiedzę techniczną, którą otrzymają dzięki szkoleniu BTT. Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników w specyfikę pracy w środowisku turbin wiatrowych oraz przedstawienie zakresu obowiązków na stanowisku technika. Kurs skupia się na zasadach bezpieczeństwa podczas prac elektrycznych, mechanicznych, instalacyjnych oraz na umiejętności obsługi narzędzi hydrauliki siłowej. 

Kompleksowy kurs GWO Full Basic Technical Training (BTT) zawiera trzy kluczowe moduły: elektryczny, hydrauliczny i mechaniczny, a także pakiet instalacyjny, który obejmuje dwa moduły: mechaniczny i instalacyjny. Ukończenie szkolenia Full BTT daje możliwość ubiegania się o pracę w branży energetyki wiatrowej na lądzie, jak i na morzu. 

Warto zaznaczyć, że niektóre firmy mogą wymagać dodatkowych certyfikacji lub spełnienia wewnętrznych standardów kompetencji.  

GWO-Kurse - Ort des Unterrichts 

Unsere Ausbildung Sie finden an verschiedenen Orten statt, unter anderem in Warschau und unseren regionalen Niederlassungen in ganz Polen. Wir bieten auch die Möglichkeit, Schulungen in den Räumlichkeiten des Kunden durchzuführen, indem wir zu einem für den Kunden geeigneten Ort reisen. 

Einzelheiten zu den offenen Kursen finden Sie auf unserer Website. Wenn Sie an einer geschlossenen Schulung interessiert sind, bitten wir Sie, sich mit unserem Zentrum in Verbindung zu setzen, damit wir Ihnen ein individuelles, auf Ihre Bedürfnisse zugeschnittenes Angebot erstellen können. 

Wenn Sie Fragen zu unseren Kursen haben, wenden Sie sich bitte an Telefon- oder E-Mail-Kontakt. Unser Team ist bereit, alle Fragen zu beantworten und alle Zweifel zu beseitigen. Sie sind auch herzlich eingeladen, unser Zentrum zu besuchen, wo wir Ihnen gerne unser Angebot vorstellen und einen Kostenvoranschlag für Interessenten erstellen. 

Zapraszamy serdecznie do Schulungszentrum für Bediener OSO na kursy Global WInd Organisation (GWO) w Warszawie oraz na terenie całego kraju. 

Siehe auch: