Curso de arnés de construcción

tirantes de construcción

Sobre la formación

Prowadzenie prac wysokościowych wiąże się z ogromnym ryzykiem i wieloma niebezpieczeństwami. Aby uchronić się przed upadkiem, konieczne jest używanie szelek budowlanych. Ograniczają one możliwość doznania uszczerbku na zdrowiu i, co ważne, chronią od upadku. Na szkoleniu poznasz podstawowe przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Centro de formación de operadores zapewnia organizację zajęć na miarę potrzeb kursantów. 

Curso de formación 

Poniżej wymieniamy zagadnienia poruszane podczas naszych zajęć. 

Edición Debate sobre el tema 
Requerimientos legales El participante aprende sobre las normas de seguridad y salud y la legislación relativa al trabajo en altura. 
Naturaleza del trabajo Reconocimiento de los peligros del lugar de trabajo, estimación de los riesgos e información sobre las condiciones físicas del trabajo. 
Equipo Kursanci uczą się, jak odpowiednio dobrać sprzęt (np. szelki), jak go używać i kontrolować w razie niepożądanych sytuacji. 
Garantía Familiarización con el uso de los equipos de protección individual y las medidas de prevención de accidentes. 
Practica Aprendizaje de habilidades prácticas que resultarán útiles cuando se trabaje en altura. 
Rescate Los participantes aprenden habilidades de rescate y las ponen en práctica. Aprenden, por ejemplo, lo que significa el "shock de ahorcamiento" y cómo prevenirlo. 

Wszystkie poruszane zagadnienia są niezmiernie ważne dla prawidłowej i bezpiecznej pracy w przypadku prac wysokościowych i alpinistycznych. Po ukończeniu kursu w OSO, jego uczestnicy otrzymują uprawnienia do pracy na wysokości. Jest ono ważne przez trzy lata.  

Co daje kurs?  

Escalador industrial

Si vamos a utilizar arnés de seguridad na stanowisku pracy lub nasi pracownicy będą musieli to robić, niezbędne może się okazać przeszkolenie w zakresie użytkowania takiego akcesorium. Można się tego nauczyć samemu, ale kurs daje o wiele więcej niż tylko instrukcję używania szelek – to tylko jeden z jego elementów. Będzie on wyjątkowo przydatny przy pracach alpinistycznych. Dzięki szkoleniu uzyskujemy zaświadczenie o kwalifikacjach do prac na wysokości. Szczególnie ważne będzie ono dla pracodawcy, gdy zamierzamy się ubiegać o stanowisko alpinisty przemysłowego lub po prostu robotnika wykonującego prace, np. na dachu. 

Wymagania od kursantów 

Aby rozpocząć szkolenie, trzeba spełnić następujące wymogi: 

  • tener al menos 18 años,
  • posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie,
  • nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania prac na wysokości powyżej trzech metrów.

Jeśli osoby zainteresowane zapisem na kurs posiadają badania przyzwalające na pracę powyżej trzech metrów, będzie to dodatkowym ułatwieniem formalnym. 

Budowa szelek bezpieczeństwa 

Taki sprzęt wymaga dostosowania do typu wykonywanej pracy. Norma PN–EN361 określa konkretne wymogi, jakim musi podlegać konstrukcja szelek. Do tego ważny jest odpowiedni materiał, z jakiego muszą być one wykonane, np. poliamid, poliester, a nawet stal. Zwykle szelki mają jeden albo dwa punkty zaczepowe, które stanowią spełnienie innej normy, oznaczonej literą A. Element ten jest umieszczony z tyłu, na plecach oraz z przodu, w okolicy mostka. Warto wiedzieć, że obecność jednego tylko punktu zaczepowego oznacza, że norma została spełniona tylko w połowie i oznaczenie to dosłownie “pół A”, czyli A/2. Szelki mogą posiadać pas, który przyda się do pracy w podparciu – jest on złożony z taśmy i dwóch klamr umieszczonych w pasie biodrowym. Innym, nieobowiązkowym elementem jest punkt usytuowany na brzuchu. On z kolei ma być przydatny do pracy na linach. To od nas samych zależy, czy taki element nam się przyda. Jeśli mamy zamiar pracować w podparciu, trzeba rozważyć kupno szelek z pasem. Przed rozpoczęciem pracy należy zawsze sprawdzić, czy szelki nie mają usterek. Pamiętaj, że okresowe przeglądy sprzętu nie zwalniają z obowiązku sprawdzenia ich prawidłowego działania.

¿Quién debe llevar ortodoncia? 

Trabajos en altura

Szelki bezpieczeństwa są przeznaczone dla tych, którzy prowadzą prace na wysokościach. Do takich prac należy czyszczenie elewacji czy okien budynku. Szczególnie niebezpieczne jest wykonywanie prac na wieżowcach, a także malowanie elewacji, które wymaga założenia szelek, a oprócz tego, prace elektryczne i alpinistyczne, czyli wykonywanie instalacji elektrycznych, wycinka drzew czy montaż reklam na billboardach. Nie tylko w branży budowlanej wykorzystamy szelki, ale też w ratownictwie przy akcjach, które wymagają wspinaczki na niestabilne powierzchnie.  

Ile kosztuje kurs? 

Precio de la formación z prac wysokościowych i odpowiedniego używania sprzętu jest ustalana indywidualnie i jest ona uwarunkowana ilością uczestników. Dla większych grup zorganizowanych jesteśmy w stanie przygotować stosowne rabaty. Gwarantujemy atrakcyjność naszych cen! Na naszej stronie widnieje harmonogram, w którym widoczne są konkretne terminy i miejsce przeprowadzania szkoleń otwartych. Jesteśmy w pełni do Waszej dyspozycji.  

Jeśli jesteście zainteresowani naszą ofertą i chcecie się dowiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu! Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Ośrodek Szkolenia Operatorów zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu!

Gráficos publicitarios de la formación

Ver también: