Curso de trabajo en altura (WAH) 

Kurs Praca na wysokościach – dla osób pracujących w środowisku turbin wiatrowych  

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO serdecznie zaprasza na kurs Working at Heights (WAH) – Praca na wysokościach.  

Nasze szkolenie Working at Heights organizowane jest z myślą o osobach poszukujących pracy na stanowisku technika obsługującego turbiny wiatrowe. Uczestnik po skończonym kursie będzie posiadał niezbędną wiedzę i umiejętności do bezpiecznego wykonywania zadań na znacznych wysokościach. 

Głównym celem naszego szkolenia jest podniesienie standardów bezpieczeństwa w branży dotyczącej turbin wiatrowych. Pragniemy przekazać uczestnikom profesjonalne techniki ewakuacji i ratownictwa oraz informacje, jak zminimalizować ryzyko związane z pracą na znacznych wysokościach. 

W naszym ośrodku kładziemy duży nacisk na możliwość zdobycia kompetencji i wiedzy pod nadzorem ekspertów w danej dziedzinie. Nasz ośrodek oferuje kursy WAH na terenie całego kraju, w tym w naszej głównej siedzibie w Warszawie oraz w oddziałach terenowych, zarówno w formie szkoleń otwartych, jak i zamkniętych. Decydując się na udział w szkoleniu Praca na wysokościach, mogą Państwo liczyć na atrakcyjne warunki finansowe. 

Kurs WAH – główny cel 

Szkolenie ma za zadanie przekazać uczestnikom wiedzę teoretyczną oraz nauczyć praktycznych umiejętności związanych z bezpiecznym używaniem podstawowych środków ochrony osobistej (PPE) podczas pracy na wysokości. Uczestnicy kursu poznają zasady asekuracji oraz ewakuacji w turbinach wiatrowych zgodnie z normami GWO. Szkolenie ma przygotować uczestników do pracy na wysokości w branży wiatrowej, ucząc jednocześnie postępowania w sytuacjach awaryjnych. 

Ukończenie szkolenia Working at Height – Trabajos en altura gwarantuje kursantom zdobycie wiedzy i umiejętności, takich jak: 

 • znajomość ryzyka i zagrożeń charakterystycznych dla pracy na wysokości przy turbinach wiatrowych, 
 • kompleksowa wiedza na temat obowiązujących przepisów prawa dotyczącego pracy na wysokości,  
 • identyfikacja PPE (środki ochrony indywidualnej) oraz znajomość europejskich i międzynarodowych standardów oznaczeń dla sprzętów, takich jak: kask, uprząż, lonża, itp., 
 • wiedza o poprawnym użytkowaniu i konserwacji sprzętu (przegląd przed użyciem, dopasowanie sprzętu, odpowiednie przechowywanie), 
 • demonstracja właściwego używania środków ochrony osobistej, 
 • pełna wiedza na temat procedur ewakuacyjnych i obsługi urządzeń służących do ewakuacji, 
 • efektywne posługiwanie się sprzętem ratowniczym oraz umiejętność udzielenia pomocy w sytuacjach zagrożenia związanych z pracą przy turbinach wiatrowych. 

Kurs WAH – program 

Kurs WAH – Praca na wysokości został stworzony na podstawie wytycznych Urzędu Dozoru Technicznego oraz aktualnych regulacji prawnych. Naszym priorytetem jest przedstawienie najistotniejszych kwestii w dziedzinie bezpieczeństwa pracy na wysokościach w środowisku turbin wiatrowych. Uczestnicy tego szkolenia będą mieli okazję zapoznać się w sposób teoretyczny, jak i praktyczny z przepisami prawnymi regulującymi pracę na wysokości oraz podstawowymi środkami ochrony indywidualnej. Kursanci zostaną również przeszkoleni w zakresie bezpiecznej pracy na wysokości przy turbinach wiatrowych oraz ratownictwa na wysokości w sytuacjach awaryjnych.  

Szkolenie Working at Heights jest częścią pakietu szkoleń obejmujących podstawowe zasady bezpieczeństwa. Program kursu obejmuje różnorodne aspekty, takie jak: 

 • zagadnienia prawne związane z bezpieczeństwem pracy, 
 • systemy zabezpieczeń, w tym pionowe systemy asekuracji, 
 • szkolenia dotyczące prawidłowej pozycji podczas pracy, 
 • procedury dotyczące bezpiecznej pracy na wysokości, 
 • ćwiczenia praktyczne bazujące na różnych scenariuszach, 
 • szok wiszenia, 
 • szkolenia z ratownictwa i udzielania pomocy w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, 
 • zasady właściwego użytkowania środków ochrony osobistej oraz obsługi urządzeń do ratowania, 
 • metody postępowania w sytuacjach awaryjnych. 

Kurs WAH – certyfikacja  

El Centro de Formación de Operadores de CSO está acreditado por DNV y GWO. 

Nasze szkolenie Working at Heights przeprowadzane jest zgodnie z aktualnym standardem GWO Basic Safety Training. WAH jest jednym z istotnych części szkolenia BST, którego ukończenie jest wymagane dla każdej osoby pracującej na wysokości w środowisku turbin wiatrowych (zgodnie ze standardem GWO). 

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji z zagadnienia dotyczącego bezpiecznej pracy na wysokości. Certyfikat stanowi oficjalne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz potwierdza gotowość do prawidłowego wykonywania zawodowych obowiązków w sektorach, w których istnieje ryzyko zagrożeń związanych z pracą na wysokości. 

La validez del certificado es de 24 meses. Recomendamos a los participantes que actualicen su formación antes de que expire este periodo para mantener al día sus cualificaciones y conocimientos. 

Kurs WAH – wymagania umożliwiające uczestnictwo 

Para participar en la formación relacionada con los trabajos en altura, deben cumplirse determinados requisitos: 

 • edad mínima 18 años, 
 • un mínimo de estudios secundarios, 
 • un certificado actual de un médico del trabajo que certifique que no existen contraindicaciones de salud para trabajar a más de tres metros de altura, 
 • seguridad social o seguro de accidentes pagados, 
 • tener un número de identificación WINDA, 
 • un cuestionario médico debidamente cumplimentado, 
 • ropa y calzado de trabajo adecuados, así como guantes, 
 • pago de la tasa de formación, 
 • un documento de identidad válido, como un carné de identidad, 
 • górna granica wagi uczestnika szkolenia to 135 kg. 

Kurs WAH – koszt  

Opłata za szkolenie Working at Heights jest ustalana indywidualnie. Wpływa na nią liczba osób uczestniczących w kursie. Dla większych grup przewidziane są atrakcyjne rabaty. 

Kurs WAH – miejsce prowadzenia zajęć 

Nasze szkolenia odbywają się w różnych lokalizacjach, między innymi w Warszawie oraz w naszych oddziałach regionalnych na terenie całej Polski. Oferujemy również możliwość szkoleń u Klienta, dojeżdżając do miejsca, które jest dla niego dogodne. 

Na naszej stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące otwartych kursów. W przypadku zainteresowania szkoleniem zamkniętym no dude en ponerse en contacto con nosotros z naszym ośrodkiem, abyśmy mogli przygotować spersonalizowaną ofertę dostosowaną do potrzeb Klienta. 

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące de nuestros cursos, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasz zespół jest gotowy udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Serdecznie zapraszamy również do odwiedzenia naszego ośrodka, gdzie chętnie przedstawimy naszą ofertę i przygotujemy wycenę dla zainteresowanych osób. 

Zapraszamy serdecznie do Ośrodka Szkolenia Operatorów OSO na kursy Working at Heights (WAH) – Praca na wysokości w Warszawie oraz na terenie całego kraju. 

Ver también: