Formación para la autorización de plataformas móviles

Kurs obsługi podestów ruchomych w OSO 

Plataformas móviles

Centro de formación de operadores prowadzi zapisy na kurs operatora podestów ruchomych. Zarówno, jeżeli pracujesz w branży budowlanej, montażowej lub elektrycznej i chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje, jak również w wypadku, gdy należysz do grupy zupełnie innych zawodów, ale chcesz się przebranżowić, zapraszamy na nasze zajęcia. Szkolenie będzie także doskonałym wyborem, jeśli potrzebujesz uzyskać kwalifikacje i uprawnienia UDT dla swojego zespołu specjalistów.  

¿Para quién es esta formación y cómo apuntarse? 

Szkolenie z zakresu operowania podestami ruchomymi jest tak naprawdę dla każdego. Niezależnie, czy jesteś już obeznany w tej dziedzinie, czy jest dla Ciebie nowa – jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować Cię do egzaminu UDT. Szkolenia prowadzone są dla osób indywidualnych, ale także dla grup zorganizowanych. Dlatego, jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz przeszkolić swój zespół, możesz zapisać jednocześnie na szkolenie wszystkich swoich pracowników. 

¿Quién puede participar en el curso? 

Jedyne wymagania, jakie stawiamy kursantom to: 

 • llegando a la edad de dieciocho años, 
 • educacion basica, 
 • brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu operatora podestów ruchomych. 

Zatem, zapraszamy do zapisów. Klienci indywidualni proszeni są o zapisy mailowo lub telefonicznie.  Chętnie też odpowiemy na twoje pytania!   

Program szkolenia na operatorów podestów ruchomych OSO 

Capacitación para plataformas móviles złożone jest z części praktycznej i teoretycznej. Program ułożony jest tak, aby przygotować kursanta nie tylko do przystąpienia do egzaminu UDT, ale głównie do codziennie wykonywanej pracy w przyszłości.  

Durante la capacitación se abordarán temas como: 

 • budowa i rodzaje podestów ruchomych; 
 • informacje o dozorze technicznym urządzenia; 
 • praca operatora i jego obowiązki zarówno przed pracą, w trakcie, jak i po jej zakończeniu; 
 • ćwiczenia praktyczne; 
 • zasady bezpieczeństwa i higieny pracy; 

Categorías de plataformas móviles discutidas durante la capacitación: 

 • plataformas móviles estacionarias, 
 • plataformas móviles colgantes, 
 • plataformas de trabajo que suben del mástil, 
 • podesty ruchome przejezdne, 
 • podesty na pojazdach kolejowych. 

Specyfika podestów ruchomych 

Plataformas móviles

Podesty ruchome to urządzenie dźwigowe wykorzystywane do przemieszczania osób lub ładunków na określone wysokości. Ich budowa złożona jest z platformy roboczej, wysięgnika i podwozia. Różni się ona w zależności od rodzaju podestu ruchomego. Platforma robocza wyglądem przypomina wielki kosz, więc tak też jest potocznie nazwana. To właśnie w niej znajdują się pracownicy bądź przedmioty przemieszczane na stanowiska robocze. Wszystkie podesty ruchome podlegają dozorowi technicznemu, a co za tym idzie, osoba obsługująca urządzenie musi posiadać uprawnienia UDT, które oczywiście możesz zdobyć razem z nami, przystępując do kursu i egzaminu UDT. 

¿Cuál es el costo del curso? 

Oprócz określonej liczby godzin zajęć teoretycznych (wykładów) oraz zajęć praktycznych, OSO udostępnia materiały szkoleniowe, takie jak przykładowe testy egzaminacyjne czy filmy instruktażowe. Zamieszczone są one na platformie dostępnej online. Dzięki temu kursant w każdej wolnej chwili może utrwalać zdobytą podczas zajęć wiedzę. Ośrodek zapewnia również sprzęt niezbędny do nauki oraz pomaga przy zapisach i organizacji egzaminu UDT. 

lugar de entrenamiento 

Ośrodek Szkolenia Operatorów posiada główny oddział w Warszawie, lecz organizujemy szkolenia w całej Polsce. Oferujemy także możliwość dojazdu do klienta na terenie całego kraju w przypadku szkoleń zamkniętych. Szczegóły uzgadniamy podczas zapisów. Szkolimy również za granicą. 

¿Qué pasa después del final del curso? 

wózek widłowy na magazynie

Gdy szkolenie dobiegnie końca, kursant kierowany jest na egzamin wewnętrzny, oceniany przez instruktorów, a kolejno po nim na egzamin właściwy, odbywający się już przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego. Organ jednostki dozoru technicznego ma obowiązek wyznaczyć termin przeprowadzenia egzaminu do 30 dni roboczych od momentu złożenia wniosku. Jeśli termin zostanie ustalony, informacje o nim dostarczane są na około 14 dni przed.  

Egzamin uprawniający  

Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Zakres materiału, obowiązujący na sprawdzianie wiedzy, jest udostępniany przez OSO w pomocach dydaktycznych na platformie online. Po zaliczeniu części teoretycznej, uczestnik jest dopuszczony do części praktycznej. Podczas niej egzaminator sprawdza posiadane przez zdającego umiejętności w zakresie obsługi, jak i konserwacji urządzenia. Jeśli teoria zostanie zaliczona, a praktyka nie, przystępując ponownie do egzaminu należy kolejny raz zaliczyć obie te części. Uprawnienia na podesty ruchome obowiązują na terenie kraju, jak i zagranicą. Dokumenty mogą być wydane również w innych językach. W zależności od konkretnego urządzenia, uprawnienia są ważne w przedziale od 5 do 10 lat. 

Unas palabras sobre el SPA 

Ośrodek OSO specjalizuje się w szkoleniach technicznych już od wielu lat. W tym czasie wyszkoliliśmy tysiące fachowców, którzy otrzymali niezbędne do pracy uprawnienia. Oprócz szkolenia z obsługi podestów ruchomych, dysponujemy szeroką ofertą innych kursów. Naszą kadrę tworzą instruktorzy posiadający wieloletnie doświadczenie oraz rozległą wiedzę merytoryczną. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji

publicidad gráfica de la formación

Ver también: