Podesty ruchome

Kurs obsługi podestów ruchomych OSO

Pracujesz w branży budowlanej, montażowej lub elektrycznej i chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje? A może należysz do grupy zupełnie innych zawodów, ale chcesz się przebranżowić? Mamy dla Ciebie idealną ofertę! Już niebawem Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO rusza z kolejnym szkoleniem na operatora podestów ruchomych. Zachęcamy do jak najszybszych zapisów, ponieważ liczba miejsc w każdym terminie jest ograniczona. Terminarz znajduje się na stronie. Kursy organizowane są na tygodniu jak i również w weekendy. Zdajemy sobie sprawę, że każdy prowadzi inny tryb życia, więc oferujemy również zajęcia w godzinach popołudniowych. Zapisy przyjmujemy mailowo lub telefonicznie pod numerem +48 504 477 077.

 

Czym tak w ogóle są podesty ruchome?

Podesty ruchomePodesty ruchome to nic innego jak urządzenie dźwigowe wykorzystywane do przemieszczania osób lub ładunków na określone wysokości. Ich budowa złożona jest z platformy roboczej, wysięgnika i podwozia. Różni się ona w zależności od rodzaju podestu ruchomego. Platforma robocza wyglądem przypomina wielki kosz, więc tak też jest potocznie nazwana. To właśnie w niej znajdują się pracownicy bądź przedmioty przemieszczane na stanowiska robocze. Wszystkie podesty ruchome podlegają dozorowi technicznemu, a co za tym idzie, osoba obsługująca urządzenie musi posiadać uprawnienia UDT, które oczywiście możesz zdobyć razem z nami, przystępując do kursu.

 

Dla kogo jest to szkolenie i jak się na nie zapisać?

Szkolenie z zakresu operowania podestami ruchomymi jest tak naprawdę dla każdego. Czy jesteś już obeznany w tej dziedzinie czy nie, jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować Cię do egzaminu. Szkolenia prowadzone są dla osób indywidualnych, a także dla określonych grup. Dlatego jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz przeszkolić posiadany zespół, możesz wszystkich jednocześnie zapisać na szkolenie.

Jedyne wymagania jakie stawiamy kursantom to:

 • ukończenie osiemnastego roku życia,
 • wykształcenie minimum podstawowe,
 • brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu.

Zatem jeśli wyżej wymienione aspekty nie są dla ciebie wykluczeniem, zapraszamy do zapisów.

Klienci indywidualni proszeni są o zapisy mailowo lub telefonicznie. Podczas rozmowy zostaje przeprowadzony krótki wywiad, dzięki któremu możemy zakwalifikować kursanta do właściwej grupy, uzgodnić termin szkolenia oraz przestawić cenę za udział. Dokonanie płatności odbywa się za pomocą przelewu, zarówno przez Przelewy24, jak i aplikację BLIK. Zawsze przed zbliżającym się szkoleniem wysyłamy przypominającą wiadomość z terminem oraz lokalizacją.

Jeśli chcesz przeszkolić swoich pracowników, również skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Przed rozmową prosimy o przygotowanie takich informacji jak: liczba zgłaszanych osób wraz z ich wykształceniem oraz kwalifikacjami, a także jakie jest ich doświadczanie z obsługą podestów ruchomych.  Uzyskując podane informacje, przekażemy formularz zgłoszeniowy i uzgodnimy szczegóły. W tym przypadku płatność zostaje dokonana na podstawie proformy.

 

Podesty ruchome

Program szkolenia OSO

Szkolenie na podesty ruchome złożone jest z części praktycznej i teoretycznej. Program ułożony jest tak, aby przygotować kursanta nie tylko do przystąpienia do egzaminu, ale głównie do codziennie wykonywanej pracy w przyszłości. Wyuczenie teorii bez ćwiczeń praktycznych nie przyniesie pożądanych efektów, jak i na odwrót.

Podczas szkolenia poruszane są takie zagadnienia jak:

 • Budowa i rodzaje podestów ruchomych
 • Informacje o dozorze technicznym urządzenia
 • Praca operatora i jego obowiązki zarówno przed pracą, w trakcie jak i po jej zakończeniu
 • Ćwiczenia praktyczne
 • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy

 

Kategorie podestów ruchomych omawiane na szkoleniu:

I P II P
 • podesty nożycowe wolnobieżne
 • podesty koszowe samojezdne
 • podesty przewoźne montowane do pojazdów
 • podesty wiszące
 • stacjonarne
 • masztowe

 

Co składa się na cenę kursu?

Oprócz określonej liczby godzin zajęć teoretycznych (wykładów) oraz zajęć praktycznych, Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO udostępnia materiały szkoleniowe, takie jak przykładowe testy egzaminacyjne czy filmy instruktażowe. Zamieszczone są one na platformie dostępnej online. Dzięki temu kursant w każdej wolnej chwili może utrwalać zdobytą podczas zajęć wiedzę. Ośrodek zapewnia sprzęt niezbędny do nauki oraz pomaga przy zapisach na egzamin. W czasie trwania szkolenia przewidywany jest poczęstunek (kawa lub herbata oraz ciastka).

 

Miejsce przeprowadzania szkoleń

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO posiada 4 odziały w Polsce. Główny z nich znajduje się w Warszawie, a pozostałe w miejscowościach: Katowice, Bielsko-Biała oraz Kraków. Oferujemy także możliwość dojazdu do klienta na terenie całego kraju. Konkretne miejscowości uzgadniamy podczas zapisów.

 

Co po zakończeniu kursu?

Gdy szkolenie ubiegnie końca kursant kierowany jest na egzamin wewnętrzny, oceniany przez instruktorów, a kolejno po nim na egzamin zewnętrzny, odbywający się już przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Organ jednostki dozoru technicznego ma obowiązek wyznaczyć termin do 30 dni roboczych od złożenia wniosku. Jeśli termin zostanie ustalony, informacje o nim dostarczane są na koło 14 dni przed.

Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej części mamy do czynienia z testem jednokrotnego wyboru złożonego z 15 pytań. Wynik pozytywny otrzymujemy w momencie udzielania prawidłowych odpowiedzi na 11 z nich. Zakres materiału jest udostępniany przez OSO w pomocach dydaktycznych na platformie online. Po zaliczeniu części teoretycznej, uczestnik jest dopuszczony do części praktycznej. Podczas niej egzaminator sprawdza posiadane umiejętności w zakresie obsługi jak i konserwacji urządzenia. Jeśli teoria zostanie zaliczona, a praktyka nie, przystępując ponownie do egzaminu należy kolejny raz zaliczyć obie te części.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu kursant otrzymuje uprawnienia UDT. Czas na wydanie uprawnień to ustawowo 7 dni roboczych. Niestety czasem okres ten może ulec wydłużeniu nawet do 30 dni roboczych.

Uprawnienia na podesty ruchome są bezterminowe, obowiązują na terenie kraju jak i zagranicą. Dokumenty mogą być wydane również w innych językach.

 

Parę słów o OSO

Zdajemy sobie sprawę, że dostępność tego typu szkoleń na rynku jest ogromna, zatem robimy wszystko, aby stać na ich czele. Swoją działalność prowadzimy już od 15 lat. W tym czasie wyszkoliliśmy setki fachowców i z każdym kolejnym nabieramy doświadczenia. Oprócz szkolenia z obsługi podestów ruchomych dysponujemy szeroką ofertą innych uprawnień, możliwych do zdobycia razem z nami. Ceny kursów są konkurencyjne biorąc pod uwagę zakres programu jaki został opracowany przy każdym z nich. Naszą kadrę tworzą instruktorzy posiadający wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę. Warto zauważyć, że aż 98% naszych kursantów poleca swoim bliskim właśnie Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO. Podczas nauczania staramy opierać się na innowacyjnych, aktywizujących metodach przekazywania wiedzy. Bazujemy na najnowszych przepisach Urzędu Dozoru Technicznego.

Zatem nie ma co się dłużej zastanawiać. Czekamy na Ciebie! W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do twojej dyspozycji pod numerem +48 504 477 077.