Podesty ruchome

Kurs obsługi podestów ruchomych OSO

Podesty ruchome

Pracujesz w branży budowlanej, montażowej lub elektrycznej i chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje? A może należysz do grupy zupełnie innych zawodów, ale chcesz się przebranżowić?

Potrzebujesz uzyskać kwalifikacje i uprawnienia UDT dla swojego zespołu specjalistów?

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO prowadzi zapis na kurs operatora podestów ruchomych.

Czym tak w ogóle są podesty ruchome?

Podesty ruchome to  urządzenie dźwigowe wykorzystywane do przemieszczania osób lub ładunków na określone wysokości. Ich budowa złożona jest z platformy roboczej, wysięgnika i podwozia. Różni się ona w zależności od rodzaju podestu ruchomego. Platforma robocza wyglądem przypomina wielki kosz, więc tak też jest potocznie nazwana. To właśnie w niej znajdują się pracownicy bądź przedmioty przemieszczane na stanowiska robocze. Wszystkie podesty ruchome podlegają dozorowi technicznemu, a co za tym idzie, osoba obsługująca urządzenie musi posiadać uprawnienia UDT, które oczywiście możesz zdobyć razem z nami, przystępując do kursu i egzaminu UDT.

Dla kogo jest to szkolenie i jak się na nie zapisać?

Szkolenie z zakresu operowania podestami ruchomymi jest tak naprawdę dla każdego. Niezależnie czy jesteś już obeznany w tej dziedzinie czy jest dla Ciebie nowa – jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować Cię do egzaminu. Szkolenia prowadzone są dla osób indywidualnych, a także dla grup. Dlatego jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz przeszkolić posiadany zespół, możesz wszystkich jednocześnie zapisać na szkolenie w dogodnym dla Was terminie.

Jedyne wymagania jakie stawiamy kursantom to:

 • ukończenie osiemnastego roku życia,
 • wykształcenie minimum podstawowe,
 • brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu.

Zatem jeśli wyżej wymienione aspekty nie są dla Ciebie wykluczeniem, zapraszamy do zapisów.

Klienci indywidualni proszeni są o zapisy mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na twoje pytania!

 

Podesty ruchome

Program szkolenia OSO

Szkolenie na podesty ruchome złożone jest z części praktycznej i teoretycznej. Program ułożony jest tak, aby przygotować kursanta nie tylko do przystąpienia do egzaminu, ale głównie do codziennie wykonywanej pracy w przyszłości.

Podczas szkolenia poruszane są takie zagadnienia jak:

 • Budowa i rodzaje podestów ruchomych
 • Informacje o dozorze technicznym urządzenia
 • Praca operatora i jego obowiązki zarówno przed pracą, w trakcie jak i po jej zakończeniu
 • Ćwiczenia praktyczne
 • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy

Kategorie podestów ruchomych omawiane na szkoleniu:

 • Podesty ruchome stacjonarne
 • Podesty ruchome wiszące
 • Podesty ruchome masztowe
 • Podesty ruchome przejezdne
 • Podesty na pojazdach kolejowych

Co składa się na cenę kursu?

Oprócz określonej liczby godzin zajęć teoretycznych (wykładów) oraz zajęć praktycznych, Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO udostępnia materiały szkoleniowe, takie jak przykładowe testy egzaminacyjne czy filmy instruktażowe. Zamieszczone są one na platformie dostępnej online. Dzięki temu kursant w każdej wolnej chwili może utrwalać zdobytą podczas zajęć wiedzę. Ośrodek zapewnia sprzęt niezbędny do nauki oraz pomaga przy zapisach i organizacji egzaminu UDT.

Miejsce przeprowadzania szkoleń

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO posiada wiele oddziałów w Polsce. Główny z nich znajduje się w Warszawie. Oferujemy także możliwość dojazdu do klienta na terenie całego kraju. Konkretne miejscowości uzgadniamy podczas zapisów. Szkolimy również za granicą.

Co po zakończeniu kursu?

Gdy szkolenie ubiegnie końca kursant kierowany jest na egzamin wewnętrzny, oceniany przez instruktorów, a kolejno po nim na egzamin zewnętrzny, odbywający się już przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Organ jednostki dozoru technicznego ma obowiązek wyznaczyć termin do 30 dni roboczych od złożenia wniosku. Jeśli termin zostanie ustalony, informacje o nim dostarczane są na koło 14 dni przed.

Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Zakres materiału jest udostępniany przez OSO w pomocach dydaktycznych na platformie online. Po zaliczeniu części teoretycznej, uczestnik jest dopuszczony do części praktycznej. Podczas niej egzaminator sprawdza posiadane umiejętności w zakresie obsługi jak i konserwacji urządzenia. Jeśli teoria zostanie zaliczona, a praktyka nie, przystępując ponownie do egzaminu należy kolejny raz zaliczyć obie te części.

Uprawnienia na podesty ruchome obowiązują na terenie kraju jak i zagranicą. Dokumenty mogą być wydane również w innych językach.

Parę słów o OSO

Ośrodek OSO specjalizuje się w szkoleniach technicznych. W tym czasie wyszkoliliśmy tysiące fachowców, którzy otrzymali niezbędne do pracy uprawnienia. Oprócz szkolenia z obsługi podestów ruchomych dysponujemy szeroką ofertą innych kursów. Naszą kadrę tworzą instruktorzy posiadający wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę.

 

W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do twojej dyspozycji.

 

Zobacz także: