Szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Wymagania prawne z zakresu BHP 

Pies przy apteczce

Zasady pierwszej pomocy powinien znać każdy. Pracodawcy mają obowiązek przeszkolenia nowych pracowników w zakresie BHP i PPOŻ oraz okresowo – pracowników stałych. Pracodawca powinien także wyznaczyć grupę osób, na których spoczywać będzie odpowiedzialność przeprowadzania ewentualnych ewakuacji i przeciwdziałania zagrożeniom. Jak mówi Kodeks Pracy, niezbędne jest, by w miejscu pracy zapewnić wszelkie potrzebne środki w momencie wystąpienia pożarów, konieczności ewakuacji, czy nagłych, nieszczęśliwych wypadków wśród kadry pracowniczej. Ponadto musi zostać wyznaczona konkretna grupa pracowników, którzy potrafią takie procedury ratownicze przeprowadzać. OSO oferuje pełen pakiet szkolenia z zakresu BHP i PPOŻ. 

Szkolenia na wysokim poziomie 

Zakładanie różnych opatrunków, prowadzenie resuscytacji, znajomość istotnych numerów czy ogólne przygotowanie do wykonywania pierwszej pomocy to coś, czego nauczysz się w Centrum för utbildning av operatörer OSO zlokalizowanym w Warszawie oraz innych miastach w Polsce. Decydując się na udział w naszym kursie, otrzymujesz gwarancję, że wszystkiego nauczymy Cię od podstaw z najwyższą starannością. Od lat oferujemy profesjonalne szkolenie dla pracowników. Skierowanie ich na szkolenie w naszej firmie zagwarantuje im dostęp do wysokiego poziomu nauczania. Nasz program przygotowuje do prawidłowego zachowania się w sytuacjach kryzysowych, wymagających natychmiastowego działania.  

Program zajęć 

Dokładamy wszelkich starań, aby przekazać wartościową wiedzę i przygotować naszych kursantów na postępowanie w sytuacjach kryzysowych. Dlatego też oferowane przez nas szkolenia obejmują część praktyczną oraz teoretyczną.  

Zajęcia z teorii składają się przede wszystkim z takich zagadnień jak: 

Ratownicy medyczni podczas pracy
 • regulacje i przepisy prawne, 
 • instrukcja dzwonienia po odpowiednią pomoc wraz ze spisem niezbędnych numerów, 
 • wyjaśnienie postępowania w razie konieczności ewakuacji, 
 • zasady zabezpieczania otoczenia osoby poszkodowanej, 
 • zachowania w przypadku różnych urazów (złamań, oparzeń, udarów, itp.), 
 • zachowania w obliczu zagrożenia życia i zdrowia (zatrucie, omdlenie, zawał serca, porażenie), 
 • instrukcja oceny czynności życiowych osoby poszkodowanej 

Część teoretyczna zawiera dużą dawkę cennej wiedzy i informacji, jednak nie jest ona w pełni skuteczna bez poparcia jej odpowiednimi umiejętnościami praktycznymi.  

Ćwiczenia praktyczne obejmują zatem: 

 • naukę zachowania w przypadkach wypadków drogowych, porażeń elektrycznych, tonięcia, omdlenia, urazów kończyn czy kręgów lub zadławienia, 
 • instrukcję ustawienia poszkodowanego w pozycji zapewniającej bezpieczeństwo (pozycja boczna bezpieczna), 
 • zorganizowanie ewakuacji w miejscu zagrożonym, 
 • wykonywanie resuscytacji (RKO). 
Etap kursu praktycznego Szkolenie z resuscytacji RKO (część I) Organizacja ewakuacji (część II) Nauka postępowania w różnych sytuacjach (część III) 
Miejsce odbywania szkolenia Sala ćwiczeniowa Wnętrze budynku ośrodka Sala ćwiczeniowa 

Dostosujemy się do Ciebie

Kwestia, która wyróżnia nasze kursy to duża elastyczność, która polega na dopasowaniu się do potrzeb klienta. W razie potrzeby postaramy się poszerzyć i spersonalizować tematykę naszych zajęć o szczególne zagrożenia czekające na stanowiskach w firmie zleceniodawcy szkolenia. Weźmiemy przy tym pod uwagę indywidualne miejsca pracy i postaramy się przeprowadzimy kurs dostosowany do stanowiska Twojego pracownika.  

Rodzaje szkoleń 

Vår utbildning dzielą się na otwarte i zamknięte. Pierwsze dotyczą wszystkich zainteresowanych uzyskaniem od nas specjalistycznej wiedzy, zaś w drugich udział biorą grupy pracowników, skierowanych na kurs przez przełożonych bądź specjalne instytucje.  

Szkolenia zamknięte – dojazd do siedziby klienta  

Apteczka z pierwszą pomocą

W ramach szkoleń zamkniętych przeznaczonych dla grup zorganizowanych co ferujemy także możliwość dotarcia i przeprowadzenia szkolenia w firmie zleceniodawcy jesteśmy w stanie dojechać do każdej miejscowości na terenie Polski. Wspólnie ustalimy dokładny termin szkolenia, dostosujemy się do Twojego grafiku. Stawki cenowe są kwestią bardzo indywidualną, natomiast z naszej strony oferujemy zniżki w przypadku zebrania odpowiednio dużej grupy uczestników szkolenia. 

Co nas wyróżnia? 

Nasza placówka bogata jest w różnego rodzaju sale ćwiczeniowe, różnorodne akcesoria czy specjalnie wykonane manekiny (fantomy) służące do nauki RKO. Dzięki temu nauka przynosi świetne rezultaty, a nasi klienci są zadowoleni z uzyskanych efektów kształcenia. Oferujemy również bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę instruktorów i wykładowców, którzy przeszkolili już setki osób w zakresie niesienia pierwszej pomocy. 

Jak się zapisać? 

Oferujemy różne terminy i miejsca, szczegóły vårt erbjudande znajdują się na oficjalnej stronie OSO. Gwarantujemy także atrakcyjne ceny i najwyższy poziom dydaktyczny. Zapraszamy do zapisów na szkolenia otwarte dla wszystkich chętnych. Harmonogram najbliższych kursów dostępny jest na naszej stronie i pod numerem telefonu.  

Se även: