Przychodzimy z pomocą

Grupa szkoleniowaCzy zastanawiałeś się kiedyś jak byś się zachował gdybyś był świadkiem groźnego wypadku, a u Twoich stóp leżałby poszkodowany, któremu natychmiast trzeba udzielić pomocy? Z pewnością tak, dlatego niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, co w takich sytuacjach robić, żeby faktycznie pomóc, a nie zaszkodzić. Zakładanie różnych opatrunków, prowadzenie resuscytacji, znajomość istotnych numerów czy ogólne przygotowanie do wykonywania pierwszej pomocy to coś, czego nauczysz się w Ośrodku Szkolenia Operatorów OSO w Krakowie, Warszawie Katowicach i Bielsku Białej. Masz gwarancję, że wszystkiego nauczymy Cię od podstaw z najwyższą starannością!

Dbamy o rozwój

Nasza firma prowadzi rozmaite szkolenia od lat, które owocują profesjonalną wiedzą u naszych kursantów. Od Ciebie zależy, czy chcesz wysłać swojego pracownika właśnie do nas, by pozyskał niezbędną z perspektywy pracodawcy wiedzę. Jak mówi Kodeks Pracy, niezbędne jest, by w miejscu pracy zapewnić wszelkie potrzebne środki w momencie wystąpienia pożarów, konieczności ewakuowania się czy nagłych nieszczęśliwych wypadków wśród kadry pracowniczej. Ponadto musi zostać wyznaczona konkretna grupa pracowników, którzy potrafią takie procedury ratownicze przeprowadzać. Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. OSO oferuje dokładnie to, czego szukacie.

Szkolenia na wysokim poziomie

Oferujemy profesjonalne szkolenie dla Twoich pracowników, zajmujemy się tym od dawna. . Skierowanie ich na szkolenie w naszej firmie zagwarantuje wysoki poziom nauczania. Nasz program o nazwie “Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia i zdrowia” przygotowuje do zachowania się w sytuacjach kryzysowych wymagających natychmiastowego działania. Na kurs można zapisywać się w czterech miastach:

 • Warszawa
 • Kraków
 • Katowice
 • Bielsko-Biała

Dokładamy wszelkich starań, aby przekazać wartościową wiedzę i przygotować naszych kursantów na postępowanie w sytuacjach krytycznych. Dlatego też oferowane przez nas szkolenia obejmują część praktyczną oraz teoretyczną. Zajęcia z teorii składają się z:

 • Regulacji i przepisów prawnych,
 • Instrukcji dzwonienia po odpowiednią pomoc wraz ze spisem niezbędnych numerów,
 • Wyjaśnienia postępowania w razie konieczności ewakuacji,
 • Zasad zabezpieczania otoczenia osoby poszkodowanej,
 • zachowania w przypadku różnych urazów (złamani, oparzenia, udary itp.),
 • Zachowania w obliczu zagrożenia życia i zdrowia (zatrucie, omdlenie, zawał serca, porażenie),
 • Instrukcji oceny czynności życiowych osoby poszkodowanej

Apteczka z pierwszą pomocą

Jak widać, część teoretyczna zawiera dużą dawkę cennej wiedzy i informacji. Jednak jest ona nieskuteczna bez poparcia ich odpowiednimi umiejętnościami praktycznymi. Praktyka zatem obejmuje:

 • Naukę zachowania w przypadkach wypadków drogowych, porażeń elektrycznych, topienia się, omdlenia, urazów kończyn czy kręgów lub dławienia się,
 • Instrukcję ustawienia poszkodowanego w pozycji zapewniającej bezpieczeństwo,
 • Zorganizowanie ewakuacji w miejscu zagrożonym,
 • Wykonywanie resuscytacji (RKO)
Etap kursu praktycznego Szkolenie z resuscytacji RKO (część I) Organizacja ewakuacji (część II) Nauka postępowania w różnych sytuacjach (część III)
Miejsce odbywania szkolenia Sala ćwiczeniowa Wnętrze budynku ośrodka Sala ćwiczeniowa

Dostosujemy się do Ciebie

Ratownicy medyczni podczas pracyCoś, co wyróżnia nasze kursy na tle pozostałych to duża elastyczność, która polega na dopasowanie się do Twoich potrzeb. Postaramy się poszerzyć tematykę naszych zajęć o szczególne zagrożenia czekające na stanowiskach w Twojej firmie. Weźmiemy pod uwagę indywidualne miejsca pracy i postaramy się przygotować kurs na każde wybrane przez zleceniodawcę stanowisko. Nasze szkolenia dzielą się na otwarte i zamknięte. Pierwsze dotyczą wszystkich chętnych i zainteresowanych uzyskaniem od nas specjalistycznej wiedzy, zaś w drugich udział biorą wybrane grupy, które zostały przysłane przez swoich przełożonych bądź specjalne instytucje. Nasza infrastruktura jest bogata w różnego rodzaju sale ćwiczeniowe, różnorodne akcesoria czy specjalnie wykonane manekiny służące do nauki RKO. Dzięki temu nauka przynosi świetne rezultaty, a nasi klienci są zadowoleni z uzyskanych efektów kształcenia. Oferujemy również bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę instruktorów i wykładowców, którzy przeszkolili mnóstwo osób w zakresie niesienia pierwszej pomocy.

Jak się zapisać?

Oferujemy różne terminy dla każdego z czterech miast, szczegóły naszej oferty znajdują się na oficjalnej stronie OSO. Nasze oddziały w Krakowie, Warszawie, Katowicach i Bielsku-Białej czekają na zapisy na szkolenia otwarte dla wszystkich chętnych. Oferujemy także możliwość dotarcia do miejscowości w całej Polsce w celu przeprowadzenia specjalnych szkoleń zamkniętych dla wyselekcjonowanych grup szkoleniowych. Ze swojej strony gwarantujemy atrakcyjne ceny i najwyższy poziom dydaktyczny. Do Ciebie należy ustalenie dokładnego terminu szkolenia, dostosujemy się do Twojego grafiku. Stawki cenowe są kwestią bardzo indywidualną natomiast ze swojej strony oferujemy zniżki w przypadku zebrania odpowiednio dużej grupy.

Nie zwlekaj, nie ma na co czekać. Zadzwoń i zapytaj o wszystkie szczegóły już teraz! Znajdziesz nas na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc na infolinię na numer. Czekamy właśnie na Ciebie!

Zobacz także: