Kurs i manuell håndtering (MH) 

Kurs Przenoszenie ręczne – dla osób pracujących w środowisku turbin wiatrowych  

CSO Operatøropplæringssenter serdecznie zaprasza na kurs Manual Handling (MH) – Przenoszenie ręczne.  

Nasze szkolenie Manual Handling organizowane jest z myślą o tym, aby uczestnicy zdobyli świadomość potencjalnych zagrożeń związanych z wykonywaniem pracy oraz poznali konsekwencje ewentualnych błędów podczas operacji transportowych. Pragniemy również przekazać skuteczne metody minimalizowania ryzyka w miejscu pracy. Kurs ten jest niezwykle przydatny dla osób związanych z budowaniem, obsługą lub serwisowaniem turbin wiatrowych.  

Oferujemy szkolenia zgodne ze standardami GWO, co gwarantuje wysoki poziom nauczania. Kursanci zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną będą mogli wykorzystać do efektywnego stosowania technik pomocnych przy ręcznych pracach transportowych oraz do właściwej obsługi sprzętu w obszarze turbin wiatrowych, z przestrzeganiem najwyższych standardów bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Manual Handling. 

W naszym ośrodku kładziemy duży nacisk na możliwość zdobycia kompetencji i wiedzy pod nadzorem ekspertów w danej dziedzinie. Nasz ośrodek oferuje kursy MH na terenie całego kraju, w tym w naszej głównej siedzibie w Warszawie oraz w oddziałach terenowych, zarówno w formie szkoleń otwartych, jak i zamkniętych. Decydując się na udział w szkoleniu Praca na wysokościach, mogą Państwo liczyć na atrakcyjne warunki finansowe. 

Kurs MH – główny cel 

Szkolenie ma za zadanie przygotować uczestników do wykonywania prac fizycznych na placu budowy lub podczas serwisowania turbin wiatrowych. Program szkolenia koncentruje się na omówieniu zasad właściwego podnoszenia i przenoszenia ładunków o różnej masie i rozmiarach. Kurs również zapoznaje kursantów z technikami ewakuacji osób poszkodowanych z obszarów podatnych na ryzyko w otoczeniu turbin wiatrowych. 

Kurs MH – program 

Szkolenie MH – Przenoszenie ręczne to kompleksowy program, który obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Jego głównym celem jest zapoznanie uczestników z technikami bezpiecznego i prawidłowego przenoszenia ręcznego ładunków w otoczeniu turbin wiatrowych, zgodnie z wytycznymi GWO. 

Po ukończeniu tego szkolenia Manual Handling uczestnik zdobędzie wiedzę z następujących obszarów: 

 • świadome podejście do wykonywania obowiązków zawodowych, uwzględniające aspekty bezpieczeństwa, rozsądku oraz zgodności z lokalnymi przepisami prawnymi, 
 • prawidłowa identyfikacja potencjalnych zagrożeń związanych z wykonywaną pracą, które mogą negatywnie wpływać na układ mięśniowo–szkieletowy, 
 • stosowanie bezpiecznych praktyk i technik podczas ręcznego przenoszenia przedmiotów, w tym właściwa obsługa niezbędnego sprzętu, 
 • rozpoznawanie symptomów i objawów wynikających z błędnego zastosowania technik przenoszenia ręcznego, 
 • rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów związanych z przenoszeniem ręcznym w specyficznym środowisku turbin wiatrowych, 
 • wykorzystywanie efektywnych technik minimalizujących ryzyko podczas wykonywania ręcznych prac transportowych, 
 • ćwiczenia praktyczne oparte na różnych scenariuszach, 
 • omówienie zagadnień prawnych związanych z przenoszeniem ręcznym, 
 • podstawy anatomii, które są istotne dla właściwego wykonywania zadań związanych z przenoszeniem ładunków. 

Kurs MH – certyfikacja  

CSO Operator Training Centre er akkreditert av DNV og GWO. 

Nasze szkolenie Manual Handling przeprowadzane jest zgodnie z aktualnym standardem GWO Basic Safety Training.  

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający zakończenie szkolenia oraz zdobycie kwalifikacji i umiejętności w dziedzinie przenoszenia ręcznego. Dzięki nabytej wiedzy uczestnik jest odpowiednio przygotowany do bezpiecznej pracy w sektorze energetyki wiatrowej, a także w innych środowiskach, w których istnieje ryzyko urazów związanych z ręcznymi pracami transportowymi.  

Sertifikatet er gyldig i 24 måneder. Vi anbefaler at deltakerne oppdaterer opplæringen før denne perioden utløper for å holde kvalifikasjonene og kunnskapen oppdatert. 

Kurs MH – wymagania umożliwiające uczestnictwo 

For å kunne delta i opplæring knyttet til arbeid i høyden er det visse krav som må oppfylles: 

 • minimumsalder 18 år, 
 • minimum videregående opplæring, 
 • en aktuell attest fra en bedriftslege som bekrefter at det ikke foreligger helsemessige kontraindikasjoner mot arbeid i mer enn tre meters høyde, 
 • utbetalt trygd eller ulykkesforsikring, 
 • som har et WINDA ID-nummer, 
 • et korrekt utfylt medisinsk spørreskjema, 
 • passende arbeidsklær og fottøy, samt hansker, 
 • betalt opplæringsavgift, 
 • et gyldig identitetsdokument, for eksempel et identitetskort. 

Maksimalt antall deltakere per gruppe er 10-12.   

Kurs MH – koszt  

Opłata za szkolenie Manual Handling jest ustalana indywidualnie. Wpływa na nią liczba osób uczestniczących w kursie. Dla większych grup przewidziane są atrakcyjne rabaty. 

Kurs MH – miejsce prowadzenia zajęć 

Vår opplæring Opplæringen foregår på ulike steder, blant annet i Warszawa og på våre regionale avdelinger rundt om i Polen. Vi tilbyr også opplæring i kundens lokaler og reiser til et sted som passer for kunden. 

Se våre nettsider for informasjon om åpne kurs. Hvis du er interessert i lukkede kurs, oppfordrer vi deg til å ta kontakt med senteret vårt, slik at vi kan utarbeide et personlig tilbud tilpasset dine behov. 

Hvis du har spørsmål om kursene våre, er du velkommen til å kontakte oss. kontakt per telefon eller e-post. Vårt team er klar til å svare på alle spørsmål og fjerne enhver tvil. Du er også velkommen til å besøke senteret vårt, der vi gjerne presenterer tilbudet vårt og utarbeider et tilbud til interesserte. 

Zapraszamy serdecznie do Ośrodka Szkolenia Operatorów OSO na kursy Manual Handling (MH) – Przenoszenie ręczne w Warszawie oraz na terenie całego kraju. 

Se også