Godsheiser

Wyciągami towarowymi (drabinami, skipami) nazywamy urządzenia dźwignicowe, które są zbudowane z podstawy ładunkowej umieszczonej na prowadnicach. Wyciągi są przystosowane do prowadzenia ładunków pochyło z użyciem cięgników łańcuchowych lub linowych. Pod względem budowy urządzenia przypominają drabiny. Najczęściej mocowane są do dachu budynku lub innego jego elementu, a drugi koniec umieszczany jest na ziemi. Po tak skonstruowanej platformie przemieszczają się na wyższe poziomy ładunki, przykładowo materiały budowlane. Urządzenia podlegają dozorowi technicznemu.

Wyciągi towarowe dzielimy na:

  • linowe – cięgnik ma formę liny
  • łańcuchowe – cięgnik ma formę łańcucha

Do obsługi urządzeń wymagane są uprawnienia na wyciągi towarowe nadawane przez Urząd Dozoru Technicznego.

I vår Opplæringssenter for operatører możesz zapisać się na kurs na wyciągi towarowe. Dzięki niemu uzyskasz przeszkolenie teoretyczne oraz weźmiesz udział w ćwiczeniach praktycznych przygotowujących do obsługi urządzenia. Po zakończeniu nauki uczestnicy podchodzą do egzaminu przed komisją UDT.

Zajęcia prowadzimy dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych w Warszawie, Krakowie, Bielsku-Białej oraz w Katowicach. Jesteśmy w stanie dojechać do klientów na terenie całej Polski. Zapraszamy!

Se også