Szkolenia z obsługi i konserwacji dźwignic
Od ponad 15 lat prowadzimy szkolenia dla operatorów i konserwatorów maszyn UDT. Z naszych szkoleń co roku korzystają setki osób, zyskując w ten sposób przewagę na rynku pracy. Oferujemy szkolenie na konserwatorów i operatorów dźwignic. Jest to urządzenie dźwigowo-transportowe, które służy do przemieszczania ładunku w poziomie oraz w pionie. Dźwignice to liczna grupa środków transportu bliskiego do których wymagane są odpowiednie uprawnienia.
Wymagania dla kandydatów na operatorów dźwignic
Aby móc zostać operatorem maszyny UDT trzeba mieć ukończone 18 lat, wykształcenie przynajmniej podstawowe oraz brak przeciwskazań medycznych do wykonywania zawodu (przed rozpoczęciem kursu wymagane są badania u lekarza medycyny pracy).
Wymagania dla kandydatów na konserwatorów dźwignic
Aby móc zostać konserwatorem, tak jak i w przypadku operatorów trzeba mieć ukończone 18 lat, wykształcenie przynajmniej podstawowe oraz brak przeciwwskazań medycznych do wykonywania zawodu (przed rozpoczęciem kursu wymagane są badania u lekarza medycyny pracy). Ponadto wymagane jest posiadanie uprawnień operatora bądź wykształcenie w pokrewnej dziedzinie. Jeżeli jesteś zainteresowana szkoleniami dla konserwatorów skontaktuj się z nami, pomożemy Ci ustalić, czy możesz uzyskać odpowiednie uprawnienia.
Przebieg kursu na operatora bądź konserwatora dźwignic
Szkolenie składa się z:
- części teoretycznej,
- zajęć praktycznych.
Zagadnienia omawiane podczas szkolenia to m.in.:
- budowa i funkcje dźwignic,
- obowiązki operatora i/lub konserwatora,
- prace naprawcze,
- dokumentacja techniczna,
- przygotowanie maszyny do pracy,
- zasady BHP i przepisy UDT,
- bezpieczna eksploatacja.
Po zakończeniu kursu uczestnik podchodzi do egzaminu państwowego przeprowadzonego przez komisję egzaminacyjną Urzędu Dozoru Technicznego.
Uprawnienia
Uprawnienia są wydawane kursantowi po pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego. Uprawnienia na konserwatora ważne są przez 5 lat a na operatora przez 10 lat. Aby przedłużyć ważność uprawnień należy złożyć wniosek o przedłużenie terminu ważności w Urzędzie Dozoru Technicznego 3 miesiące przed utratą jego ważności. Wniosek można złożyć stacjonarnie bądź online.
Szkolenia na najwyższym poziomie
Program naszych kursów na bieżąco jest dopasowywany do zmieniających się wymogów i ustaw związanych z Urzędem Dozoru Technicznego. Szkolenia prowadzą praktykujący operatorzy, mechanicy, konserwatorzy oraz elektrycy, którzy zawsze służą pomocą i dobrą radą. Dzięki nim będziesz kompleksowo przygotowany do zdania egzaminu państwowego oraz do dalszej pracy w zawodzie. Kładziemy duży nacisk na zajęcia praktyczne, które odbywają się na urządzeniach transportu bliskiego. Z naszej oferty co roku korzystają setki osób, zyskując w ten sposób przewagę na rynku pracy. Część teoretyczna odbywa się w nowoczesnych i komfortowych salach szkoleniowych.
Maszyny na jakie prowadzimy szkolenia
W naszej ofercie znajdują się kursy dla operatorów i konserwatorów m.in. na:
- układnice,
- wyciągi towarowe,
- żurawie,
- dźwigi,
- wózki widłowe – jezdniowe,
- dźwignice linotorowe,
- zwyżki,
- ładowarki teleskopowe,
- platformy nożycowe,
- podnośniki,
- suwnice,
- urządzenia do manipulacji kontenerami.
Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą szkoleniową lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Z chęcią rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.
Pytania i odpowiedzi
Z jakich części składa się kurs na operatora?
Kurs na operatora składa się z części teoretycznej i praktycznej, następnie kursant podchodzi do egzaminu państwowego.
Jakie są wymagania dla kandydatów na operatorów?
Kandydat na operatora musi mieć ukończone 18 lat, wykształcenie przynajmniej podstawowe oraz brak przeciwskazani lekarskich.