Platformy nożycowe

Platformy nożycowe czy też podnośniki nożycowe to urządzenia wykorzystywane powszechnie w transporcie bliskim. Podlegają dozorowi technicznemu i wymagają posiadania uprawnień nadanych przez UDT. W naszym Ośrodku Szkolenia Operatorów możesz wziąć udział w kursach na podnośnik nożycowy i podejść do egzaminu w celu otrzymania uprawnień.Podesty nożycowe (platformy, podnośniki) należą do kategorii podestów ruchomych. Są to urządzenia wolnobieżne, które pozwalają na podnoszenie na daną wysokość ładunków – towarów czy też osób, na przykład materiałów budowlanych, pracowników podczas prac montażowych i wykończeniowych, samochodów w warsztatach, osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Swoją nazwę podnośniki biorą od charakterystycznej konstrukcji nożycowej wynoszącej platformę na wysokość.

Do kategorii podestów ruchomych zaliczane są również podnośniki koszowe (podesty koszowe). Są to urządzenia umieszczone na naczepach samochodowych lub posiadające własny napęd, które wyposażone są w kosz na regulowanym ramieniu. W przeciwieństwie do podnośników nożycowych ramieniem można manipulować w różnych kierunkach. To powoduje, że podnośnik koszowy ma szersze zastosowanie, niemniej głównie wykorzystywany jest w pracach zewnętrznych.

Zarówno modele nożycowe, jak i koszowe dostępne są różnych wariantach konstrukcyjnych, pozwalając na podnoszenie ładunków o określonych wymiarach, na daną wysokość i w zasięgu ramienia lub platformy. Dzięki wyposażeniu w koła terenowe mogą niektóre modele mogą być użytkowane także na trudnych nawierzchniach.

Miasta, w których prowadzimy szkolenia na podnośniki nożycowe i podnośniki koszowe: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice. Zależy nam na tym, aby kształcić także w przystępnych cenach – cena w naszym Ośrodku zależna jest zawsze od liczby uczestników, a dla większych grup mamy ponadto zachęcające rabaty. To powoduje, że nauka z nami to nie tylko gwarancja zadowolenia z jej jakości, ale dodatkowo również z niskich cen. Szkolenia prowadzimy w formie otwartej dostępnej dla każdego zainteresowanego, a także dla grup. Zapraszamy do kształcenia się z nami!

Zobacz także: