Jak przystąpić do kursu alpinistycznego?

Osoba pracująca na wysokościPracownik, który ma do czynienia z pracami na wysokości, powinien wziąć udział w szkoleniu alpinistycznym. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo nie tylko sobie samemu, ale też innym na miejscu pracy. Kurs jest wymogiem koniecznym do rozpoczęcia prac. Bez odpowiedniego przeszkolenia można narazić się na konsekwencje prawne. Poważniejszą sprawą jest jednak ewentualny uszczerbek na zdrowiu, a nawet utrata życia – to również może się stać. Nie warto zatem ryzykować. Zapraszamy na szkolenie do Ośrodka Szkolenia Operatorów!

Dla kogo?

Oferujemy kurs alpinistyczny z technik dostępu linowego – jest on przeznaczony dla tych, którzy mają zamiar pracować na wysokości na linowych umocowaniach. Przyszły kursant powinien umieć znosić trudne warunki atmosferyczne takie jak: silny wiatr, deszcz, śnieg czy też wysokie temperatury. Praca przy takich niedogodnościach wymaga zatem wytrzymałości i cierpliwości. Oprócz tego dobra sprawność fizyczna będzie dodatkowym atutem. Sam kurs mogą rozpocząć osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia i mają przynajmniej wykształcenie podstawowe. Przeciwwskazania zdrowotne, takie jak choroby serca czy epilepsja, od razu dyskwalifikują przyszłego kursanta we wzięciu udziału. Jeśli spełniasz wszystkie wymagania i jesteś w pełni zdrowy, to szkolenie jest dla Ciebie!

Uprawnienia

Zgodnie z przepisami, pracownicy muszą być przeszkoleni w zakresie prac na wysokościach przynajmniej co trzy lata, bo właśnie tyle jest ważne zaświadczenie o kwalifikacjach. Po minięciu tego czasu należy udać się na kurs przypominający, aby wiedza pozostała w głowie. Warto jednak wiedzieć, że tylko pozytywny wynik egzaminu zapewnia otrzymanie uprawnień. Właśnie dlatego trzeba odbyć kurs, a Ośrodek Szkolenia Operatorów to umożliwia!

Pracownik na linach

Zakres programu szkolenia

Przedstawiamy przykładowe tematy wchodzące w skład naszego kursu. W tabeli poniżej wyjaśniamy także pokrótce szczegóły dotyczące danego zagadnienia.

Temat Szczegóły
Podstawy prawne alpinisty przemysłowego Uczestnicy zapoznają się z przepisami BHP i normami prawnymi (PN-EN). Również poznają zagrożenia wynikające z pracy na wysokości.
Przygotowanie do pracy Instruktorzy nauczają wiązania węzłów (np. ósemek, motyli alpejskich itd.) oraz innych elementów niezbędnych do rozpoczęcia prac.
Asekuracja Kursanci uczą się, jak zakładać środki asekuracyjne i jak poruszać się zarówno w pionie, jak i w poziomie.
Ratownictwo w razie wypadku Przedstawienie czynności ratowniczych i odpowiednich sposobów na przetransportowanie osoby poszkodowanej.
Umiejętności praktyczne Uczestnicy w praktyce poznają czynności opanowane w części teoretycznej kursu i wykonują je pod okiem instruktora.

To tylko niektóre z tematów, jakie przewidujemy na szkoleniu alpinistycznym. Ich zakres może zostać odpowiednio poszerzony na życzenie zleceniodawcy.

Dlaczego my?

W Ośrodku Szkolenia Operatorów OSO możesz mieć pewność, że zostaniesz odpowiednio przeszkolony w zakresie usług alpinistycznych z wykorzystaniem dostępu linowego. Nasza firma posiada profesjonalną kadrę z dużym doświadczeniem. Zapewniamy, że z nami nauczysz się wszystkiego i dobrze zdasz egzamin państwowy. Uczymy wszystkiego na nowoczesnym sprzęcie, który jest dostosowany do najnowszych wymogów i posiada odpowiednie atesty. Na zajęciach wdrażamy aktywizacyjne techniki nauczania, dzięki czemu wiedza lepiej jest przyswajana przez naszych słuchaczy. Poza tym, przekłada się to na lepsze wyniki na egzaminie. Możesz nam zaufać – nauczymy Cię wszystkiego, co związane z przemysłowym alpinizmem.Instruktor w stroju roboczym

Cena

Wiemy, jak ważnym kryterium przy wyborze ośrodka szkoleniowego jest cena. Koszt naszego szkolenia jest ustalany indywidualnie z każdym zleceniodawcą. Wynika to m.in. z różnej liczby uczestników chcących wziąć udział. Zapewniamy konkurencyjne ceny i przewidujemy możliwość negocjacji. Oprócz tego, dajemy duże rabaty na usługi. W cenie kursu zawiera się także przeprowadzenie egzaminu państwowego. To powoduje, że koszt jest stosunkowo niższy niż u konkurencji.

Terminy i lokalizacje

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a my udzielimy Ci wszelkich informacji o aktualnych terminach naszych szkoleń w poszczególnych oddziałach Ośrodka Szkolenia Operatorów. Wtedy też możemy dokonać wstępnej wyceny szkolenia. Możemy je zorganizować dla zorganizowanej grupy – w takim przypadku istnieje możliwość odpowiednich zmian w programie nauczania. Dzięki temu pracownicy poznają również zagadnienia dotyczące konkretnie ich miejsca pracy. Jeśli jednak jesteś osobą, która samodzielnie chce poszerzyć swoje kompetencje, możesz zapisać się na szkolenie w trybie otwartym. Każdy, kto chce, może umówić się na dany termin w oddziale.

Gdzie wykorzystam umiejętności?

Dzięki szkoleniu alpinistycznemu można podjąć pracę przy wycince drzew, malowaniu bądź naprawianiu elewacji budynków, robotach na dachach (w pracach dekarskich lub też w odśnieżaniu) oraz przy umieszczaniu reklam na billboardach. Kurs będzie odpowiedni dla osób, które wykorzystują kotwice na stanowisku pracy, jak również przemieszczają się między nimi. Umiejętności wyniesione z zajęć przydadzą się strażakom czy ratownikom, w których pracę jest wpisana pomoc poszkodowanym. Warto jednak wiedzieć, że pracownik także może pomóc, będąc na wysokości. Mimo to, służby ratownicze są do tego o wiele bardziej wykwalifikowane, dlatego dalsza pomoc powinna być świadczona właśnie przez nie. Z uprawnień można skorzystać w naprawdę wielu dziedzinach związanych z budownictwem, więc jeśli mamy zamiar pracować w tej branży, także warto się zastanowić nad kursem.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszych szkoleń. Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO posiada instruktorów mających wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Z nami nabędziesz uprawnienia na wykonywanie robót alpinistycznych. Prosimy o kontakt w razie zainteresowania się naszymi usługami – wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz maila. Wszystkie dane są umieszczone na stronach internetowych.

Zobacz także: