Kurs alpinistyczny

Osoba pracująca na wysokości

Pracownik, który ma do czynienia z pracami na wysokości, powinien wziąć udział w szkoleniu alpinistycznym. Dzięki temu, zapewni on bezpieczeństwo nie tylko sobie samemu, ale też innym w miejscu pracy. Kurs jest wymogiem koniecznym do rozpoczęcia prac. Bez odpowiedniego przeszkolenia można narazić się na konsekwencje prawne. Poważniejszą sprawą jest jednak ewentualny uszczerbek na zdrowiu, a nawet utrata życia. Zapraszamy zatem na szkolenie do Ośrodka Szkolenia Operatorów! 

Dla kogo przeznaczony jest kurs? 

Oferujemy kurs alpinistyczny z technik dostępu linowego. Jest on przeznaczony dla tych osób, które mają zamiar pracować na wysokościach na linowych umocowaniach. Przyszły kursant powinien potrafić znosić trudne warunki atmosferyczne, takie jak: silny wiatr, deszcz, śnieg czy też wysokie temperatury. Praca przy takich niedogodnościach wymaga zatem wytrzymałości i cierpliwości. Oprócz tego dodatkowym atutem będzie dobra sprawność fizyczna.  

Uprawnienia 

Zgodnie z przepisami, pracownicy muszą być przeszkoleni w zakresie prac na wysokościach regularnie, przynajmniej co 3 lata, gdyż właśnie tyle jest ważne zaświadczenie o kwalifikacjach. Po tym czasie należy udać się na kurs przypominający, aby zaktualizować i odświeżyć dotychczasową wiedzę. Warto jednak wiedzieć, że tylko pozytywny wynik egzaminu zapewnia otrzymanie uprawnień. Właśnie dlatego trzeba odbyć kurs, a nasz Ośrodek Szkolenia Operatorów to umożliwia! 

Instruktor w stroju roboczym

Wymagania formalne 

Sam kurs mogą rozpocząć osoby, które:  

  • ukończyły 18 rok życia,  
  • mają przynajmniej wykształcenie podstawowe,  
  • posiadają dobry stan zdrowia – przeciwwskazania zdrowotne, takie jak choroby serca czy epilepsja, od razu dyskwalifikują do udziału w kursie i do zawodu alpinisty.  

Zakres programu szkolenia 

Przedstawiamy przykładowe tematy wchodzące w skład naszego kursu. W tabeli poniżej wyjaśniamy także pokrótce szczegóły dotyczące danego zagadnienia. 

Temat Szczegóły 
Podstawy prawne alpinisty przemysłowego Uczestnicy zapoznają się z przepisami BHP i normami prawnymi (PN–EN). Poznają także zagrożenia wynikające z pracy na wysokości. 
Przygotowanie do pracy Instruktorzy nauczają wiązania węzłów (np. ósemek, motyli alpejskich, itd.) oraz innych elementów niezbędnych do rozpoczęcia prac. 
Asekuracja Kursanci uczą się, jak zakładać środki asekuracyjne i jak poruszać się zarówno w pionie, jak i w poziomie. 
Ratownictwo w razie wypadku Przedstawienie czynności ratowniczych i odpowiednich sposobów na przetransportowanie osoby poszkodowanej. 
Umiejętności praktyczne Uczestnicy w praktyce poznają czynności opanowane w części teoretycznej kursu i wykonują je pod okiem instruktora. 

To tylko niektóre z tematów, jakie przewidujemy na szkoleniu alpinistycznym. Ich zakres może zostać odpowiednio poszerzony na życzenie zleceniodawcy. 

Dlaczego my? 

W Ośrodku Szkolenia Operatorów możesz mieć pewność, że zostaniesz odpowiednio przeszkolony w zakresie usług alpinistycznych z wykorzystaniem dostępu linowego. Nasza firma posiada profesjonalną kadrę z dużym doświadczeniem. Zapewniamy, że z nami nauczysz się wszystkiego i zdasz egzamin państwowy. Uczymy wszystkiego na nowoczesnym sprzęcie, który jest dostosowany do najnowszych wymogów i posiada odpowiednie atesty. Na zajęciach wdrażamy aktywizacyjne techniki nauczania, dzięki czemu wiedza jest lepiej przyswajana przez naszych słuchaczy. Poza tym, przekłada się to na lepsze wyniki na egzaminie. Możesz nam zaufać – nauczymy Cię wszystkiego, co wiąże się z alpinizmem przemysłowym. 

Cena kursu 

Wiemy, jak ważnym kryterium przy wyborze ośrodka szkoleniowego jest cena. Koszt naszego szkolenia jest ustalany indywidualnie z każdym zleceniodawcą. Wynika to m.in. z różnej liczby uczestników chętnych do udziału w kursie. Zapewniamy konkurencyjne ceny. Oprócz tego, dajemy duże rabaty na usługi. W cenie kursu zawiera się także przeprowadzenie egzaminu państwowego. 

Terminy, forma i lokalizacja kursu 

Pracownik na linach

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a my udzielimy Ci wszelkich informacji o aktualnych terminach naszych szkoleń w poszczególnych oddziałach OSO. Dokonamy także wstępnej wyceny kursu. Możemy również zorganizować szkolenie dla zorganizowanej grupy – w takim przypadku istnieje możliwość odpowiednich zmian w programie nauczania. Dzięki temu pracownicy poznają także zagadnienia dotyczące konkretnie ich miejsca pracy. Jeśli jednak jesteś osobą, która samodzielnie chce poszerzyć swoje kompetencje, możesz zapisać się na szkolenie w trybie otwartym. Każdy, kto chce, może umówić się na dany termin w oddziale. 

Gdzie wykorzystam umiejętności? 

Dzięki szkoleniu alpinistycznemu można podjąć pracę m.in. przy wycince drzew, malowaniu bądź naprawianiu elewacji budynków, robotach na dachach (w pracach dekarskich lub też w odśnieżaniu) oraz przy umieszczaniu reklam na billboardach. Kurs będzie odpowiedni dla osób, które wykorzystują kotwice na stanowisku pracy, jak również przemieszczają się między nimi. Z uprawnień można skorzystać też w naprawdę wielu innych dziedzinach związanych m.in. z budownictwem.  

Doszkól się z OSO!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszych szkoleń. Ośrodek Szkolenia Operatorów posiada instruktorów mających wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Z nami nabędziesz uprawnienia na wykonywanie robót alpinistycznych. Prosimy o kontakt w razie zainteresowania się naszymi usługami – wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz maila. Wszystkie dane są umieszczone na stronie internetowej. 

Grafika reklamująca szkolenie

Zobacz także: