Kurs Basic Technical Training (BTT) – Mechanical 

Moduł mechaniczny Podstawowego Szkolenia Technicznego – dla osób pracujących w środowisku turbin wiatrowych 

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO serdecznie zaprasza na kurs Basic Technical Training (BTT) – Mechanical, czyli Podstawowe Szkolenie Techniczne – moduł mechaniczny.  

Szkolenie BTT – Mechanical zostało stworzone z myślą o osobach pragnących zdobyć niezbędne umiejętności mechaniczne niezbędne do pracy na stanowisku technik obsługujący turbiny wiatrowe. Dzięki uczestnictwu w kursie zdobędziecie Państwo wiedzę oraz praktyczne umiejętności potrzebne do bezpiecznego wykonywania podstawowych zadań mechanicznych w obszarze turbin wiatrowych. 

Nasz główny cel to przygotowanie pracowników do prawidłowego wykonywania obowiązków w środowisku turbin wiatrowych. Uczestnicy kursu zapoznają się z bezpiecznymi procedurami pracy, a także pod okiem doświadczonych techników nauczą się wykonywać podstawowe zadania mechaniczne. 

W naszym ośrodku kładziemy duży nacisk na możliwość zdobycia kompetencji i wiedzy pod nadzorem ekspertów w danej dziedzinie. Nasz ośrodek oferuje kursy BTT – Mechanical na terenie całego kraju, w tym w naszej głównej siedzibie w Warszawie oraz w oddziałach terenowych, zarówno w formie szkoleń otwartych, jak i zamkniętych. Decydując się na udział w szkoleniu Praca na wysokościach, mogą Państwo liczyć na atrakcyjne warunki finansowe. 

Kurs BTT Mechanical – główny cel 

Szkolenie ma na celu zapewnienie uczestnikom wiedzy teoretycznej, jak również praktycznych umiejętności potrzebnych do efektywnego wykonywania zadań mechanicznych w obszarze turbin wiatrowych. 

Kurs BTT Mechanical – program 

Szkolenie BTT – Mechanical, czyli Podstawowe Szkolenie Techniczne – moduł mechaniczny, zostało opracowane zgodnie z wymaganiami Urzędu Dozoru Technicznego oraz obowiązującymi przepisami prawa. Naszym priorytetem jest przekazanie najistotniejszych informacji dotyczących bezpiecznego wykonywania zadań mechanicznych w otoczeniu turbin wiatrowych. Uczestnicy podczas części teoretycznej i praktycznej zdobędą wiedzę na temat istotnych elementów układów mechanicznych, środków ochrony osobistej oraz poznają potencjalne zagrożenia, rozwijając jednocześnie umiejętności manualne potrzebne do pracy w tym środowisku. 

Moduł mechaniczny jest to jedna część, składającego się z trzech modułów kompleksowego szkolenia z zakresu Podstawowego Szkolenia Technicznego. Kursanci mogą ukończyć moduły w dowolnej kolejności. Szkolenie prowadzone jest pod nadzorem doświadczonego technika. Na kursie wykorzystuje się bezpieczne procedury operacyjne oraz odpowiednie środki ochrony osobistej (PPE) zgodnie z normami GWO.  

Program szkolenia obejmuje: 

 • zrozumienie istotnych elementów układów mechanicznych oraz podstawowych zasad działania turbin wiatrowych, 
 • rozpoznawanie potencjalnych zagrożeń i ryzyka związanego z pracą przy układach mechanicznych, 
 • poznanie zasad połączeń spawanych i śrubowych, włącznie z przeprowadzeniem kontroli takie typu połączeń, 
 • praktyczne umiejętności wykorzystania narzędzi ręcznych do dokręcania oraz przeprowadzania pomiarów, 
 • poprawne stosowanie narzędzi hydraulicznych do pomiaru momentu obrotowego i napinania, 
 • poznanie zasad działania układu hamulcowego, skrzyni biegów i metody ich kontroli, 
 • poznanie funkcji systemu azymutowania, układu chłodzenia, smarowania oraz metody ich kontroli, 
 • zrozumienie funkcji systemu odchylania. 

Kurs BTT Mechanical – certyfikacja  

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO posiada akredytację nadaną przez DNV i GWO. 

Nasze szkolenie BTT – Mechanical przeprowadzane jest zgodnie z aktualnym standardem GWO. 

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat GWO BTT Moduł Mechaniczny potwierdzający zdobycie kwalifikacji z zakresu podstawowych zadań mechanicznych w środowisku turbin wiatrowych. Certyfikat stanowi oficjalne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz potwierdza zdobyte umiejętności. 

Certyfikat.  

Kurs BTT Mechanical – wymagania umożliwiające uczestnictwo 
Aby móc wziąć udział w szkoleniach związanych z pracą na wysokości, istnieją pewne wymagania, które należy spełnić: 

 • wiek minimum 18 lat, 
 • wykształcenie minimum średnie, 
 • aktualne zaświadczenie uzyskane od lekarza medycyny pracy potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości powyżej trzech metrów, 
 • opłacona składka ZUS bądź ubezpieczenie NW, 
 • posiadanie numeru identyfikacyjnego WINDA ID, 
 • prawidłowo wypełniona ankieta medyczna, 
 • odpowiednie ubrania i obuwie robocze, a także rękawiczki, 
 • uregulowana opłata za przeprowadzenie szkolenia, 
 • ważny dokument tożsamości, np. dowód osobisty, 
 • górna granica wagi uczestnika szkolenia to 135 kg. 

Kurs BTT Mechanical – koszt  

Opłata za szkolenie BTT – Mechanical jest ustalana indywidualnie. Wpływa na nią liczba osób uczestniczących w kursie. Dla większych grup przewidziane są atrakcyjne rabaty. 

Kurs BTT Mechanical – miejsce prowadzenia zajęć 

Nasze szkolenia odbywają się w różnych lokalizacjach, między innymi w Warszawie oraz w naszych oddziałach regionalnych na terenie całej Polski. Oferujemy również możliwość szkoleń u Klienta, dojeżdżając do miejsca, które jest dla niego dogodne. 

Na naszej stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące otwartych kursów. W przypadku zainteresowania szkoleniem zamkniętym zachęcamy do kontaktu z naszym ośrodkiem, abyśmy mogli przygotować spersonalizowaną ofertę dostosowaną do potrzeb Klienta. 

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszych kursów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasz zespół jest gotowy udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Serdecznie zapraszamy również do odwiedzenia naszego ośrodka, gdzie chętnie przedstawimy naszą ofertę i przygotujemy wycenę dla zainteresowanych osób. 

Zapraszamy serdecznie do Ośrodka Szkolenia Operatorów OSO na kursy Basic Technical Training (BTT) – Mechanical, czyli Podstawowe Szkolenie Techniczne – moduł mechaniczny, w Warszawie oraz na terenie całego kraju. 

Zobacz także: