Stacjonarne podesty ruchome – kurs obsługi

Podest ruchomy stacjonarny nie jest tak mobilnym urządzeniem, jak na przykład zwyżki, jednak możliwości jego wykorzystania są nadal duże. Osoby potrafiące obsługiwać te urządzenia są specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy: mogą wykonywać prace podczas budowy, remontów dużych budynków, a także w magazynach wysokiego składowania.

Wszystkim, którzy chcieliby zdobyć kwalifikacje potrzebne do pracy w tym zawodzie, proponujemy udział w kursie dla operatorów podestów ruchomych stacjonarnych z egzaminem UDT. Szkolenia skutecznie przygotowują do zdobycia niezbędnych uprawnień UDT, a następnie do praktycznego wykonywania zawodu.

Informacje o kursie na podesty ruchome stacjonarne

Zajęcia odbywają się w grupach dostosowanych do potrzeb uczestników. Do udziału zapraszamy zarówno osoby początkujące w temacie obsługi podestów, jak i te, które miały z nimi już do czynienia, na przykład pracując jako pomocnicy operatorów.

W związku ze zróżnicowanym programem zajęć czas ich trwania może być różny:

  • Od około 8 godzin w grupach złożonych z osób, które potrzebują jedynie uzupełnienia, zaktualizowania wiedzy i umiejętności
  • Do 20-35 godzin w grupach składających się z osób bez doświadczenia

W ramach każdego szkolenia odbywają się wykłady (stacjonarne lub online – webinary prowadzone w czasie rzeczywistym), a także zajęcia praktyczne. Organizujemy je w większości dużych polskich miast. Oferujemy także organizację szkoleń zamkniętych, wyłącznie dla pracowników klienta.

Osobom, które chcą obsługiwać podesty ruchome stacjonarne kurs daje wiedzę w zakresie takich zagadnień, jak budowa urządzeń, bezpieczeństwo podczas eksploatacji, obowiązki operatora w zakresie przygotowania podestu do pracy, przepisy dozoru technicznego.

Aktualne terminy, lokalizacje i inne informacje o szkoleniach na podesty ruchome (ceny itp.) znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu – telefon lub mail. Zachęcamy również do sprawdzenia naszej strony FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania.

Kurs “Podesty ruchome stacjonarne” – dlaczego warto wziąć udział

Zaliczane (podobnie jak podesty ruchome wiszące) do kategorii II P podesty ruchome stacjonarne to urządzenia, do których obsługi należy posiadać odpowiednie zaświadczenie kwalifikacyjne (uprawnienia UDT). Zdobywa się je, podchodząc do egzaminu teoretycznego i praktycznego, który przeprowadza komisja UDT. W ramach naszego kursu wszyscy chętni uczestnicy mają możliwość zaliczenia takiego egzaminu, co w praktyce oznacza, że kończąc szkolenie, są w pełni przygotowani do pracy w zawodzie. Wystawiane przez UDT uprawnienia zawodowe obowiązują przez 10 lat, są ważne przy zatrudnieniu na terenie Polski, ale mogą być też honorowane w niektórych innych krajach.

Podest ruchomy stacjonarny jest urządzeniem służącym do przemieszczania osób, narzędzi, materiałów do prac na wysokości. Nie posiada własnego mechanizmu napędowego, jest przeznaczony do pracy w jednym wyznaczonym miejscu. Nie ogranicza to jednak znacznie możliwości jego wykorzystania. Tego typu urządzenia stosuje się do remontowych, konserwacyjnych, montażowych, budowlanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Posiadając uprawnienia na podesty ruchome stacjonarne, można znaleźć zatrudnienie w firmach ze wszystkich wymienionych branż, a także samodzielnie wykonywać usługi tym urządzeniem.

Zobacz także: