Kursy na Odladzarki

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO zaprasza na kursy na odladzarki oferowane przez nas dla osób chcących uzyskać odpowiednie uprawnienia do obsługi urządzeń tego rodzaju na portach lotniczych.Odladzarki to urządzenia przeznaczone do odladzania samolotów. Ich celem jest usuwanie z powierzchni samolotu warstwy stworzonej przez przymarznięty lód, a następnie ich zabezpieczenie przed powstaniem kolejnego oblodzenia. Odladzanie jest prowadzone przed startem samolotu przy drogach kołowania na płycie lotniska. Polega na polaniu powierzchni samolotu mieszaniną glikolu i wody o odpowiedniej temperaturze przez pracownika znajdującego się w podnośniku koszowym. Za obsługę podnośników odpowiadają wykwalifikowani operatorzy, którzy muszą posiadać do tego właściwe uprawnienia.

Podczas kursów uczestnicy otrzymują kompleksową wiedzę dotyczącą teorii obsługi urządzeń do odladzania, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także biorą udział w zajęciach praktycznych.

Dostępne w naszym Ośrodku szkolenia dla personelu lotniczego naziemnej obsługi lotniska zostały opracowane przy udziale doświadczonych specjalistów swojej dziedzinie, a także bazując na aktualnych przepisów prawa.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Zobacz także: