Szkolenie na podesty ruchome

Planujesz pracę na wysokościach?

Jeśli rozważasz wykonywanie pracy na wysokościach lub zlecenie takiej pracy swoim pracownikom, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Do prac na wysokości często stosuje się rusztowania. Jednak w przypadku wielu prac, takich jak umieszczanie billboardów czy konserwacja linii wysokiego napięcia, zwyczajne rusztowanie nie spełni swojej roli. W pewnych sytuacjach warto wesprzeć wykonywanie prac poprzez zastosowanie podestów ruchomych.

Dlaczego podesty ruchome?

Podesty ruchome pozwalają dotrzeć do wielu wysokich miejsc, zwłaszcza w lokalizacjach, w których postawienie rusztowania jest fizycznie niemożliwe. Podesty ruchome są to maszyny odgrywające role podobną do rusztowań. Składają się z nadwozia, dźwigu podnoszącego i platformy roboczej. Dźwig, zamontowany na nadwoziu, podnosi platformę roboczą do pożądanej wysokości. W zależności od rodzaju podestu ruch może odbywać się pionowo bądź też w pełnym zakresie, to znaczy pionowo i poziomo. Dzięki temu podesty ruchome mogą dotrzeć w ciężko dostępne miejsca. Dodatkowo, zastosowanie podestów ruchomych pozwala oszczędzić czas i środki. Dzięki nim można zaoszczędzić czas tam, gdzie postawienie całego rusztowania byłoby zbyt czasochłonne. Występują różne rodzaje podestów ruchomych. Różnicują się one w zależności od tego, do jakiej pracy są potrzebne i gdzie będą umieszczone. Dodatkowo mogą różnić się jeszcze rodzajem napędu – niektóre z nich są całkowicie stacjonarne, inne z kolei umieszczone na nadwoziu pojazdu. Należy jednak pamiętać, że podesty ruchome to też urządzenia objęte dozorem technicznym.

Co to oznacza dla kupujących?

Nie każdy może obsługiwać podesty ruchome. Dobra wiadomość jest taka, że niemal każdy może nabyć wymagane uprawnienia. Obsługa podestów ruchomych wymaga posiadania odpowiednich dokumentów, poświadczających umiejętności potrzebne do obsługi maszyny. W przypadku podestów ruchomych wyróżnia się jeszcze różne rodzaje uprawnień, w zależności od rodzaju maszyn, które będzie się obsługiwać. Jeśli chodzi o różne rodzaje podestów np. podest stacjonarny, wiszący, wolnobieżny czy masztowy, osoba obsługująca konkretny sprzęt może potrzebować pozwolenia określonego typu.

W jaki sposób nabyć pozwolenie na podesty ruchome?

Uprawnienia do obsługi podestów ruchomych można nabyć w profesjonalnym ośrodku, który oferuje swoim klientom dedykowane szkolenie oraz możliwość podejścia do egzaminu UDT.  Dlatego też warto zastanowić się nad jednym, kluczowym pytaniem.

W jakim miejscu można zdobyć odpowiedni certyfikat?

Obsługa urządzeń, takich jak jak podesty ruchome nie jest prosta. Dlatego też w firmie OSO, nasi szkoleniowcy zawsze są gotowi, żeby zapewnić klientom najwyższy poziom edukacji. Nasza firma funkcjonuje na rynku już od ponad 15 lat. W naszych placówkach przeszkolono już setki osób. Oferujemy szeroki wybór różnych kursów w zakresie szkoleń technicznych, w tym także na podesty ruchome. Od wielu lat zapewniamy naszym klientom satysfakcjonującą obsługę na najwyższym poziomie.

Co wyróżnia firmę OSO?

Nasza firma odznacza się nie tylko obsługą na najwyższym poziomie, ale też indywidualnym podejściem do każdego klienta. Dla klientów indywidualnych możemy zaoferować udział w naszych kursach otwartych, organizowanych regularnie i dostępnych dla każdego. W przypadku klientów biznesowych lub instytucjonalnych, firma OSO oferuje korzystne pakiety cenowe i rabaty. Dzięki naszym szkoleniom możesz mieć pewność, że Ty lub Twoi pracownicy zawsze otrzymacie szkolenie na najwyższym poziomie.

Jak wygląda kurs na podesty ruchome?

Aby wziąć udział w kursie na podesty ruchome oferowanym przez firmę OSO, należy spełnić kilka prostych warunków:

  • Ukończone 18 lat
  • Wykształcenie przynajmniej podstawowe
  • Brak przeciwwskazań lekarskich do pracy z podestem ruchomym

Każdy, kto spełnia powyższe wymagania, może wziąć udział w naszych kursach.

Firma OSO oferuje szkolenie na podesty ruchome z obu kategorii. Nasze kursy prowadzone są przez doświadczoną kadrę, mającą na celu zapewnienie naszym klientom i ich pracownikom najwyższego poziomu edukacji. Kursy na podesty ruchome składają się z dwóch części.

Część teoretyczna naszego szkolenia ma na celu przekazanie kursantom podstawowych informacji dotyczących urządzeń takich jak podesty ruchome, to znaczy:

  • rodzaje i budowa podestu ruchomego,
  • obowiązki operatora na stanowisku pracy (przed, w trakcie i po zakończeniu pracy),
  • wiadomości na temat dozoru technicznego urządzenia,
  • zasady BHP pracy z podestem ruchomym.

Poza częścią teoretyczną kurs na podesty ruchome obejmuje także przeszkolenie praktyczne. Zajęcia teoretyczne mogą odbywać się w jednej z naszych placówek, w odpowiednim miejscu wyznaczonym przez klienta bądź online, na naszej platformie e-learningowej. Zajęcia praktyczne na podesty ruchome odbywają się w naszych ośrodkach, w pełni wyposażonych w niezbędny do treningu sprzętNasza siedziba znajduje się w Warszawie przy ul. Królów Polskich. W przypadku grup zorganizowanych nasi szkoleniowcy są w stanie dojechać na miejsce uzgodnione z klientem.Poza Warszawą nasze placówki znajdują się również w innych dużych miastach, takich jak np. Kraków.

Szkolenie na podesty ruchome kończy się egzaminem przed komisją UDT. Zdanie egzaminu pozwala zdobyć uprawnienia do obsługi podestów ruchomych. Osoby, które ukończyły pozytywnie kurs, otrzymują certyfikat poświadczający nabyte kompetencje. W przypadku pracy zagranicą potrzebny może być dyplom w formie ze zdjęciem. Firma OSO oferuje naszym klientom wydanie takiego dyplomu.

Aby zapisać siebie lub grupę na nasze szkolenia, najlepiej skontaktować się z naszymi konsultantami. Są oni gotowi udzielić wszystkich potrzebnych informacji i przygotować dla każdego klienta atrakcyjną ofertę. Dodatkowo firmy chętne podjąć z OSO dłuższą współpracę mogą liczyć na rabaty w toku współpracy. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na stronie internetowej. Dopełniamy wszelkich, aby nasze projekty edukacyjne cechowały się wysoką jakością kształcenia.

 

Zobacz także: