Szkolenia okresowe dla służb BHP

Szkolenie służb BHP

Kursy BHP w ośrodku szkoleniowym OSO

Zapraszamy na szkolenie okresowe dla służb BHP. Nasza doświadczona kadra szkoleniowa przekaże Państwu wszystkie niezbędne informacje. Przeprowadzamy kursy i szkolenia zawodowe od wielu lat i cechuje nas najwyższy poziom kształcenia. 

Służby bezpieczeństwa i higieny pracy również muszą odbywać regularne szkolenia BHP. Pracownicy muszą podjąć się dwóch rodzajów przeszkolenia: wstępnego oraz okresowego. Ważnym elementem kursu jest temat metod kształtowania bezpiecznych warunków pracy, organizacji oraz pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów z obszaru BHP w zakładzie. Dowiedz się jak wygląda szkolenie i czego można się spodziewać. 

Na czym polega szkolenie okresowe?  

Uczestnictwo w szkoleniu okresowym jest o tyle ważne, że uzupełniamy dotychczasową wiedzę, poznajemy zmiany przepisów prawnych, analizy zagrożeń oraz ocenę ryzyka zawodowego. Kluczowe jest dokładne zapoznanie się z metodami kształcenia oraz organizacji tak, aby zostały spełnione bezpieczne warunki i rozwiązywanie skomplikowanych problemów w zakładzie pracy. 

pracownicy służby BHP

Pierwsze szkolenie okresowe

Musi odbyć każdy pracownik służby BHP w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy na danym stanowisku. Jeśli pracownik służby BHP posiada zaświadczenie o udziale okresowym dla tego rodzaju stanowiska, może ukazać je pracodawcy. To natomiast spowoduje, że następny termin szkolenia okresowego ulegnie przełożeniu. 

Dla kogo jest taki rodzaj szkolenia?  

Szkolenie okresowe skierowane jest dla pracowników służby BHP, lecz nie tylko. Muszą przechodzić je także osoby zatrudnione przy innej pracy wykonujące kwestie służby BHP i fachowcy spoza punktu pracy, czyli osoby obsługujące różne podmioty w ramach BHP w zakresie oddzielnych umów lub działalności.  

BHP dla służb w OSO 

Nasza firma prowadzi szkolenia dla służb BHP i aby odbyć takie szkolenie, należy skontaktować się telefoniczne z naszymi konsultantami i zapisać na wybrany dostępny termin. Kurs odbywa się pod okiem naszych wyspecjalizowanych ekspertów. Z naszych usług szkoleniowych skorzystało wielu pracowników służby BHP i nie tylko. Posiadamy tysiące zadowolonych klientów na terenie całej Polski. 

Apteczka pierwszej pomocy

Gdzie szkolimy? 

Nasze kursy prowadzimy w większych miastach na terenie całego kraju, oprócz tego oferujemy naszym klientom dojazd pod wskazany adres. Dzięki temu rozwiązaniu szkolimy specjalistów na terenie Polski, a nawet poza jej granicami.  

Prowadzenie kursów zawodowych 

Organizujemy również kursy i szkolenia na uprawnienia UDT. Eksperci, którzy prowadzą kursy przygotują Cię odpowiednio do egzaminu na uprawnienia UDT, TDT czy IMBiGS.  

Inne kursy, jakie prowadzimy to m.in.: 

  • kurs operatora podestów ruchomych, 
  • kurs konserwatora wózków widłowych, 
  • kurs operatora dźwigów, 
  • kurs operatora żurawi HDS,
  • szkolenia wysokościowe

Każdy kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu zapisania się na wybrane szkolenie. 

Pytania i odpowiedzi:

1. Na czym polegają szkolenia okresowe?

Szkolenia te mają zaznajomić nas z zasadami BHP i ukazać analizy zagrożeń, a osoby biorące udział w nich po raz kolejny będą dowiadywać się o zmianach jakie zaszły w przepisach. 

2. Co jaki czas organizuje się szkolenia okresowe?

Szkolenia okresowe dla służby BHP organizuje się co 5 lat, lecz co ważne pierwsze szkolenie odbywa się w ciągu 12 miesięcy od czasu rozpoczęcia pracy.  

Zobacz także: