O kursie
Ośrodek szkoleniowy OSO prowadzi szkolenia na koparki i koparko – ładowarki dla konserwatorów oraz operatorów tych urządzeń. Cały kurs przeprowadzany jest przez naszą kadrę, która posiada wysokie kwalifikacje zawodowe oraz duże doświadczenie. Więc jeśli interesuje Cię pozyskanie uprawnień na koparkę lub koparko ładowarkę, rozpocznij swoją naukę z nami i zapisz się na nasze szkolenie.
Program szkolenia
Podczas trwania naszego szkolenia nauczymy Cię wielu rzeczy związanych z podstawowymi informacjami na temat koparek. Więc podczas kursu dowiesz się takich rzeczy jak:
- konstrukcja koparki/ koparko – ładowarki,
- zasady BHP,
- informacje odnośnie poprawnego korzystania z maszyny,
- informacje dotyczące poprawnej konserwacji maszyny,
- obowiązki jakie spełniać musi operator lub konserwator,
- wiadomości na temat dozoru technicznego.
Jak zdobyć uprawnienia na koparkę/ koparko – ładowarkę?
Najważniejsze jest zaznajomienie się z urządzeniem, mianowicie podczas szkolenia poznasz podstawy odnośnie koparki w kwestii teoretycznej oraz praktycznej.
Po ukończonym kursie przystąpisz do egzaminu przed komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Na egzaminie spodziewać możesz się weryfikacji wiedzy teoretycznej i praktycznej. Pozytywne zakończenie egzaminu państwowego oznacza otrzymanie uprawnień na koparki i koparko – ładowarki oraz możliwość wykonywania na nich pracy.
Najczęściej wybierani producenci koparek
- JCB,
- Atlas,
- Hitachi,
- Sany,
- Hyundai.
Koparka – czym jest?
Jest to maszyna, która stosowana jest do robót ziemnych, a jej głównym zadaniem jest urabianie gruntu oraz przenoszenie go na pojazd transportowy, czy też na składowisko. Koparki użytkowane są również w roli maszyn przeładunkowych, mianowicie mają za zadanie unieść oraz przenieść wyłącznie materiały sypkie. Wykorzystuje się je powszechnie do wykonywania prac ziemnych budowlanych, górniczych czy nawet transportowych.
Koparko – ładowarka – czym jest?
Również jest to urządzenie stosowane do prac ziemnych, które sprawdza się zarówno jako koparka jak i ładowarka. Konstrukcja tej maszyny oparta została na budowie traktora, który posiada napęd kołowy, a rzadziej gąsienicowy. Koparko – ładowarka jest urządzeniem dość mocno uniwersalnym, mianowicie zastosowana jest do wykonywania prac porządkowych, prac komunalnych, przygotowywania terenów budowy dróg dla rowerów czy chodników, wykonywania wykopów melioracyjnych. Koparko – ładowarka odnalazła się również w pracach gospodarstw rolnych.
Inne prowadzone przez nas szkolenia
Nasz ośrodek szkoleniowy prowadzi także wiele rodzajów kursów na inne urządzenia techniczne. U nas możesz zdobyć wiedzę i umiejętność obsługi maszyn takich jak:
- wózki widłowe,
- ładowarki teleskopowe,
- podesty ruchome,
- suwnice,
- żurawie HDS,
- windy przemysłowe.
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta szkoleniowa na koparkę, koparko – ładowarkę, bądź inne urządzenie, skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów oraz zapisania się na szkolenie.
Pomożemy zdobyć Ci niezbędną wiedzę i otrzymać uprawnienia.
Pytania i odpowiedzi:
1. Jakich informacji dowie się uczestnik podczas szkolenia?
Uczestnik kursu dowie się informacji odnośnie: konstrukcji koparki, poprawnego użytkowania maszyny, pozna obowiązki operatora i/lub konserwatora oraz dowie się innych ważnych wiadomości związanych z koparką.
2. Koparka do czego służy?
Koparka służy do wykonywania robót ziemnych a do jej głównych zadań należy urabianie gruntu, przenoszenie ziemi go do pojazdu transportującego lub transport gruntu na składowisko nieopodal.