Szkolenie z obsługi i konserwacji koparki
Nasz kurs przeznaczony jest dla osób, które chciałyby uzyskać uprawnienia na operatora i konserwatora koparek kl. III i I. W naszym ośrodku szkoleniowym weźmiesz udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, a także otrzymasz niezbędne materiały dydaktyczne, dzięki którym nauka stanie się szybsza i przyjemniejsza. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez naszą wykwalifikowaną kadrę, która posiada wieloletnie doświadczenie i wciąż się dokształca.
Podział koparek
Koparki zostały podzielone na różne klasy ze względu na ich możliwości eksploatacyjne. Wyróżniamy:
- koparki kl. III – posiadające masę maksymalnie 25 ton,
- koparki kl. I – posiadający masę 25 ton i więcej.
Możliwe jest zdobycie uprawnień najpierw klasy III, a dopiero później klasy I lub jednocześnie klasy III oraz I.
Aby dopasować odpowiedni program dla siebie, zapraszamy do kontaktu.
Kurs na operatora koparki – jak wygląda?
Nasz kurs na obsługę koparki składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas wykładów nasi kursanci zdobywają podstawową wiedzę na temat koparek i innych urządzeń budowlanych. Przykładowe tematy omawiane na tych zajęciach to:
- budowa koparek i działanie ich poszczególnych systemów,
- bezpieczne użytkowanie koparek,
- obowiązki operatora koparki,
- dokumentacja techniczna,
- przepisy BHP i PPOŻ.
Ćwiczenia natomiast składają się z zajęć praktycznych, które są kluczowe do tego, aby rozpocząć pracę jako operator. Nasi instruktorzy wyjaśniają na początku w jaki sposób powinno się wykonywać dane czynności na urządzeniu, a następnie to kursanci mają okazję spróbować swoich sił w poruszaniu się koparką. Podczas tej części uczestnicy kursu uczą się:
- obsługi maszyny,
- poruszania się koparką,
- wyrównywania podłoża za pomocą różnorodnych sposobów,
- zasypywania tuneli oraz różnego rodzaju wykopów stosując omawiane wcześniej metody.
Po naszym szkoleniu będziesz potrafił obsługiwać koparki producentów takich jak m.in. Volvo, JCB, New Holland, Caterpillar, Liebher oraz Komatsu.
Egzamin i otrzymanie uprawnień
Podobnie jak kurs, także egzamin państwowy złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Pierwszy etap złożony jest z pytań dotyczących budowy, obsługi oraz użytkowania koparek. Część praktyczna natomiast polega na wykonaniu zadania praktycznego oraz odpowiedzi na pytania, które zadaje specjalnie powołana komisja Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Po pozytywnym zaliczeniu obu części egzaminu, kursant otrzymuje potwierdzenie nadania uprawnień – książkę operatora maszyn roboczych, która wydawana jest przez IMiGS.
O nas
Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, które pomogło nam wyszkolić już tysiące operatorów i konserwatorów różnych maszyn UDT. Cechuje nas profesjonalne podejście do klienta, a także ciągła chęć rozwoju. Zachęcamy więc Państwa do zapoznania się z naszą ofertą kursów oraz innych usług. Oferujemy m.in.:
- konserwację,
- przeglądy,
- modernizację,
- diagnostykę,
- serwis (mobilny i stacjonarny),
- możliwość sprawdzenia maszyny przed jej zakupem,
- możliwość wypożyczenia maszyn zastępczych (podnośników nożycowych i wózków widłowych),
- sprzedaż maszyn (nowych i używanych),
- kursy na operatora i konserwatora podestów ruchomych (podnośników koszowych i nożycowych), wózków widłowych, ładowarek teleskopowych, suwnic, żurawi HDS i innych.
Dodatkowo serwisujemy wózki widłowe, podesty ruchome, suwnice, ładowarki teleskopowe oraz żurawie HDS.
Oferujemy także kurs na uprawnienia konserwatora i operatora koparko–ładowarki. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.
Pytania i odpowiedzi
Kto wydaje uprawnienia na operatora koparki?
Uprawnienia na operatora wszystkich typów koparek wydaje Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Z ramienia Instytutu powoływana jest również komisja nadzorująca przebieg egzaminu państwowego.
Jacy są najpopularniejsi producenci koparek?
Do najbardziej znanych producentów koparek należą m.in. Volvo, JCB, New Holland, Caterpillar, Liebher oraz Komatsu.
Jak wyglądają zajęcia praktyczne?
Podczas ćwiczeń, kursanci mają okazję nauczyć się obsługi koparek, ich działania oraz wykonywania konkretnych czynności. Dzięki temu, zaraz po otrzymaniu uprawnień, mogą oni rozpocząć pracę jako operatorzy.