Jak wyglądają nasze szkolenia?
Prowadzimy kurs, który ma na celu przekazanie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej, która jest niezbędna, jeśli chcemy zdobyć uprawnienia do obsługi lub konserwacji tych urządzeń.
Na kursie uczestnik dowie się wszystkiego co może okazać mu się niezbędne do wykonywania prac ze wszystkimi typami żurawi. Następnie po zakończeniu kursu uczestnik szkolenia podchodzi do egzaminu państwowego, który zweryfikuje stan jego wiedzy.
Egzamin z uprawnieniami UDT
Egzamin składa się z części praktycznej i teoretycznej, przed komisją egzaminacyjną Urzędu Dozoru Technicznego. Jeśli pozytywnie zaliczmy dwie części, otrzymamy uprawnienia do wykonywania prac z żurawiem.
Program szkolenia
Nasz program opiera się na przeszkoleniu uczestnika kursu, tak aby po zakończonym szkoleniu kursant potrafił pracować z urządzeniami.
Podczas zajęć poruszane są takie tematy jak:
- informacje dotyczące dozoru technicznego,
- jak wykonywać poprawnie prace z żurawiami HDS i innymi,
- bezpieczna obsługa urządzeń,
- zasady BHP,
- umiejętna diagnoza stanu technicznego żurawi,
- obowiązki konserwatora i/lub operatora,
- konstrukcja i budowa żurawi,
- zapoznanie się z mechanizmami maszyn.
Typy żurawi
Prowadzimy profesjonalne szkolenia na każdy typ żurawia, m.in.:
- żurawie przenośne HDS,
- żurawie pokładowe,
- żurawie stacjonarne,
- żurawie kolejowe i na pojazdach kolejowych,
- żurawie samojezdne/dźwigi,
- żurawie wieżowe.
Żurawie HDS
Najczęściej wykorzystywane do pracy urządzenia to tzw. HDS–y. Są to żurawie z obrotowym napędem hydraulicznym stosowanym do poruszania sworzniem obrotowym do transportu ładunku wokół własnej osi. Cechują się dużą mocą i precyzją. Pozwalają kontrolować prędkość i kierunek obrotu ładunkiem.
HDS stosuje się m.in. w przemyśle stoczniowym, budownictwie, przemyśle naftowym i gazowym oraz w sektorze transportowym. Są niezbędne do załadunku i rozładunku elementów ciężkich, tj. platform wiertniczych, elementów konstrukcyjnych mostów czy maszyn przemysłowych.
Obowiązki konserwatora żurawi HDS
Do najważniejszych zadań konserwatorów dźwigów HDS należą:
- regularne przeglądy techniczne i konserwacja – inspekcje układu napędowego, łożyska i innych części;
- naprawy, wymiana uszkodzonych części;
- testowanie systemów bezpieczeństwa – systemu hamulcowego i awaryjnego;
- utrzymywanie dokumentacji technicznej urządzenia – dokumentacja przeglądów, napraw i wymian części; śledzenie historii konserwacji;
- szkolenia pracowników obsługujących – w celu omówienia wskazówek prawidłowej eksploatacji i bezpieczeństwa oraz odpowiednich umiejętności i wiedzy na temat konserwacji.
O nas
Firma OSO oferuje szkolenia na wszystkie rodzaje żurawi dla przyszłych operatorów jak i konserwatorów. Kursy prowadzi nasza kadra, która jest świetnie doświadczona, a także posiada wysoki poziom wiedzy na temat urządzeń. Przygotujemy Cię w sposób właściwy, oznacza to, że po zakończeniu kursu będziesz mógł bez problemu pozytywnie zdać egzamin, a następnie pracować już z urządzeniami.
Wymagania, aby przystąpić do kursu
Jeśli chcemy rozpocząć kurs, trzeba spełnić wymagania, które są obowiązkowe, należy:
- mieć ukończony 18 rok życia,
- posiadać wykształcenie na poziomie minimum podstawowym,
- dostarczyć zaświadczenie lekarskie, w którym nie ma przeciwskazań medycznych.
Gdy spełniasz te trzy wymagania śmiało możesz rozpocząć szkolenie na żurawie.
Inne nasze szkolenia
Przeprowadzamy także kursy na inne urządzenia transportu bliskiego, takie jak:
- suwnice,
- wózki widłowe,
- podesty ruchome,
- ładowarki teleskopowe.
Jeśli zachęciła Cię nasza oferta dotycząca szkolenia na jedno z poszczególnych urządzeń, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, a udzielimy informacji na temat danego kursu.
Pytania i odpowiedzi:
1. Czym jest żuraw stacjonarny?
Żuraw stacjonarny to lekka dźwignica ze słupa, którą montuje się u podłoża, a na słupie usadzony jest obrotowy wysięgnik, po którym przemieszcza się wciągnik, który ma za zadanie unosić ładunki.
2. Kto może przystąpić do naszego kursu?
Przystąpić mogą osoby, które: ukończyły 18 rok życia, posiadają wykształcenie przynajmniej podstawowe oraz osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do wykonywania pracy.