Żuraw kolejowy
Żuraw kolejowy to specjalistyczny pojazd kolejowy wykorzystywany do przemieszczania ładunków w poziomie bądź pionie. Używa się go do prac remontowych, ładunkowych budowlanych, gospodarczych czy także do usuwania skutków katastrof kolejowych.
W większości maszyny te posiadają własny napęd, dzięki czemu mogą się one przemieszczać z niewielką prędkością. Powyższe żurawie również podlegają pod dozór techniczny. Aby zostać operatorem lub konserwatorem takiego urządzenia trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej. Tym razem proponujemy Państwu kurs na uprawniania na żurawie kolejowe i na pojazdach kolejowych.
Cel i przebieg kursu
Celem naszego szkolenia jest efektowne i kompleksowe przygotowanie kursantów do egzaminu państwowego TDT na uprawnienia do obsługi i konserwacji żurawi kolejowych.
Przebieg szkolenia
Kurs na operatora bądź konserwatora żurawi kolejowych obejmuje zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne, a kończy się egzaminem państwowym zdawanym przed komisją egzaminacyjną Transportowego Dozoru Technicznego i wydaniem stosownych uprawnień po jego zaliczeniu z wynikiem pozytywnym.
Część teoretyczna kursu prowadzona jest fizycznie w naszym centrum szkoleniowym lub też zdalnie, w zależności od rodzaju formy, którą Państwo wybiorą.
Zajęcia praktyczne odbywają się na maszynach w naszym ośrodku lub u klienta.
Każdy uczestnik naszego kursu otrzymuje dodatkowe materiały dydaktyczne.
Program szkolenia zawiera:
- informacje o dozorze technicznym,
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- maszynoznawstwo specjalistyczne – budowa żurawi,
- eksploatacja dźwigów, obowiązki operatorów żurawi,
- serwisowanie dźwigów, obowiązki konserwatorów żurawi,
- ogólne informacje o żurawiach stacjonarnych,
- zajęcia praktyczne na żurawiach.
Dlaczego warto przystąpić do naszych kursów na uprawnienia?
Jesteśmy firmą działającą na polu szkoleń już od wielu lat. Przez ten czas pozyskaliśmy wyspecjalizowaną i kompetentną kadrę szkoleniowców. Nasze ceny są zawsze dobierane indywidualnie po obraniu odpowiedniej formy szkolenia i porozumieniu z klientem.
Jakie są wymogi, aby wziąć udział w kursie?
Wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać wykształcenie na poziomie minimum podstawowym oraz otrzymać od lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do podjęcia pracy w charakterze operatora lub konserwatora żurawia kolejowego.
Na naszej stronie mogą Państwo znaleźć też kursy dla operatorów i konserwatorów innych maszyn, zaliczają się do nich m.in.:
- wózki widłowe,
- suwnice,
- podesty ruchome,
- pozostałe rodzaje żurawi.
Zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na wszystkie wasze pytania.
Prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny, wszystkie informacje kontaktowe znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Pytania i odpowiedzi:
1. Gdzie odbywają się kursy?
Kursy odbywają się w naszej siedzibie w Warszawie lub w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę. Część teoretyczna zazwyczaj odbywa się stacjonarnie w naszej placówce, ale istnieje też możliwość uczestnictwa online, za to część praktyczna odbywa się na placu szkoleniowym z wykorzystaniem żurawia pod okiem instruktora.
2. Czym jest żuraw kolejowy?
Dźwig kolejowy to specjalistyczny pojazd kolejowy wykorzystywany do przemieszczania ładunków. Używany jest do prac remontowych, budowlanych, gospodarczych czy ładunkowych.