O kursie
Jeśli rozważasz wykonywanie pracy na wysokościach lub zlecenie takiej pracy swoim pracownikom, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Do prac na wysokości często stosuje się rusztowania. Jednak w przypadku wielu prac, takich jak umieszczanie billboardów czy konserwacja linii wysokiego napięcia, zwyczajne rusztowanie nie będzie odpowiednie. W pewnych sytuacjach warto wesprzeć wykonywanie prac poprzez zastosowaniem podestów ruchomych. Owe maszyny może obsługiwać oraz konserwować jedynie osoba, która posiada odpowiednie zaświadczenia kwalifikacyjne.
W jaki sposób nabyć pozwolenie na obsługę lub konserwację podestów ruchomych?
Nie każdy może obsługiwać podesty ruchome. Dobra wiadomość jest taka, że niemal każdy może nabyć wymagane uprawnienia. Obsługa podestów ruchomych wymaga posiadania odpowiednich dokumentów uprawniających do obsługi maszyn. W przypadku podestów ruchomych wyróżnia się jeszcze różne rodzaje uprawnień, w zależności od ich rodzaju. Jeśli chodzi o różne rodzaje podestów np. podest stacjonarny, wiszący, wolnobieżny czy masztowy, to osoba obsługująca konkretny sprzęt może potrzebować pozwolenia określonego typu. Uprawnienia do obsługi podestów ruchomych można nabyć w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym, który oferuje swoim klientom dedykowany kurs oraz możliwość podejścia do egzaminu UDT. Nasza Marka OSO organizuje szkolenia przygotowujące do egzaminu na uprawnienia na operatora i konserwatora podestów ruchomych.
Jak szkolimy w OSO?
W OSO, nasi szkoleniowcy zawsze są gotowi, żeby zapewnić klientom najwyższy poziom edukacji. Nasza marka funkcjonuje na rynku już od wielu lat. W naszych placówkach przeszkolono już setki zadowolonych osób. Oferujemy szeroki wybór różnych kursów w zakresie szkoleń technicznych, w tym także na podesty ruchome. Od wielu lat zapewniamy naszym klientom satysfakcjonującą obsługę na najwyższym poziomie.
Wymagania formalne
Aby wziąć udział w kursie na podesty ruchome oferowanym przez OSO, należy spełnić kilka prostych warunków:
- mieć ukończone 18 lat;
- posiadać wykształcenie przynajmniej podstawowe;
- dysponować zaświadczeniem o braku przeciwwskazań lekarskich do pracy z podestem ruchomym.
Każdy, kto spełnia powyższe wymagania, może wziąć udział w naszych kursach.
Zapisy na szkolenie
Aby zapisać siebie lub grupę na nasze szkolenia, najlepiej skontaktować się z naszymi konsultantami. Są oni gotowi udzielić wszystkich potrzebnych informacji i przygotować dla każdego klienta atrakcyjną ofertę. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na stronie internetowej. Dopełniamy wszelkich starań, aby nasze projekty edukacyjne cechowały się wysoką jakością kształcenia.
Jak przebiega kurs?
Marka OSO oferuje szkolenie na podesty ruchome z obu kategorii. Kursy na podesty ruchome składają się z dwóch części: teorii i praktyki. Część teoretyczna ma na celu przekazanie kursantom podstawowych informacji dotyczących urządzeń takich jak podesty ruchome, to znaczy, że kursant pozna:
- rodzaje i budowę podestu ruchomego,
- obowiązki operatora i konserwatora na stanowisku pracy (przed, w trakcie i po zakończeniu pracy),
- wiadomości na temat dozoru technicznego urządzenia,
- zasady BHP pracy z podestem ruchomym.
Poza częścią teoretyczną, kurs na podesty ruchome obejmuje także przeszkolenie praktyczne. Zajęcia teoretyczne mogą odbywać się w jednej z naszych placówek, w odpowiednim miejscu wyznaczonym przez klienta bądź online, na naszej platformie e–learningowej. Zajęcia praktyczne na podesty ruchome odbywają się w naszych ośrodkach, w pełni wyposażonych w niezbędny do treningu sprzęt. Nasza siedziba znajduje się w Warszawie, jednak szkolimy w całym kraju. W przypadku większych grup zorganizowanych nasi szkoleniowcy są w stanie dojechać na miejsce uzgodnione z klientem.
Uprawnienia UDT
Szkolenie na podesty ruchome kończy się egzaminem przed komisją UDT. Zdanie egzaminu pozwala zdobyć uprawnienia do obsługi lub konserwacji podestów ruchomych. Osoby, które ukończyły kurs z pozytywnym wynikiem z egzaminu, otrzymują certyfikat poświadczający nabyte kompetencje. W przypadku pracy za granicą potrzebny może być dyplom w formie ze zdjęciem. Marka OSO oferuje naszym klientom wydanie takiego dyplomu.
Specyfika podestów ruchomych
Podesty ruchome pozwalają dotrzeć do wielu wysokich miejsc, zwłaszcza w lokalizacjach, w których postawienie rusztowania jest fizycznie niemożliwe. Składają się z nadwozia, dźwigu podnoszącego i platformy roboczej. Dźwig, zamontowany na nadwoziu, podnosi platformę roboczą do pożądanej wysokości. Występują różne rodzaje podestów ruchomych. Różnicują się one w zależności od tego, do jakiej pracy są potrzebne i gdzie będą umieszczone. Oprócz tego urządzenia te mogą różnić się jeszcze rodzajem napędu – niektóre z nich są całkowicie stacjonarne, inne z kolei, umieszczone na nadwoziu pojazdu. W zależności od rodzaju podestu, ruch może odbywać się pionowo, bądź też w pełnym zakresie, to znaczy pionowo i poziomo. Dzięki temu podesty ruchome mogą dotrzeć w ciężko dostępne miejsca. Dodatkowo, zastosowanie podestów ruchomych pozwala oszczędzić czas i środki, głównie tam, gdzie postawienie całego rusztowania byłoby zbyt czasochłonne. Należy pamiętać, że podesty ruchome to też urządzenia objęte dozorem technicznym.
Co wyróżnia markę OSO?
Nasza marka odznacza się nie tylko obsługą na najwyższym poziomie, ale też spersonalizowanym podejściem do każdego klienta. Dla klientów indywidualnych możemy zaoferować udział w naszych kursach otwartych, organizowanych regularnie i dostępnych dla każdego. W przypadku klientów biznesowych lub instytucjonalnych, marka OSO oferuje korzystne pakiety cenowe i rabaty. Dzięki naszym szkoleniom możesz mieć pewność, że Ty lub Twoi pracownicy zawsze otrzymacie szkolenie na najwyższym poziomie.