Serwis, naprawa i konserwacja wind samochodowych

O firmie 

Działamy w Ośrodku Szkolenia Operatorów OSO od ponad 15 lat, ale nasze doświadczenie sięga ponad 20 lat wstecz. Świadczymy kompleksowe usługi związane z serwisem, konserwacją i obsługą UDT. Siedziba naszej firmy znajduje się w Warszawie, ale mamy dostępne oddziały na terenie całej Polski.  

Naprawiamy i konserwujemy wszelkie maszyny dźwigowe. Współpracujemy z różnymi instytucjami np. Urząd Dozoru Technicznego i Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Nasza kadra składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów mających duży bagaż doświadczeń. Dzięki nim wszystkie zlecenia realizujemy rzetelnie i terminowo. 

Oferta 

Podchodzimy indywidualnie do każdego zadania, zapewniając przy tym profesjonalne doradztwo. Dysponujemy wszystkimi uprawnieniami do wykonywania prac serwisowych lub konserwacyjnych. Jesteśmy w stanie podjąć się również wykonania skomplikowanych i nietypowych zleceń. Na co dzień zajmujemy się prowadzeniem szkoleń z obsługi i konserwacji różnego rodzaju sprzętu oraz prowadzimy własny serwis. 

Konserwacja oraz przegląd windy załadowczej

W naszej ofercie znajdziesz również: 

  • przeprowadzanie napraw dźwigowych i konserwacji; 
  • wykonywanie przeglądów konserwacyjnych; 
  • przygotowywanie dokumentacji; 
  • naprawa podestów ruchomych oraz modernizacja dźwigów; 
  • wykonywanie badań okresowych; 
  • sporządzanie dokumentacji maszyn zakupionych za granicą; 
  • organizacje szkoleń. 

Oferujemy mobilny serwis wind załadunkowych na terenie całej Polski z dojazdem do klienta. Świadczymy profesjonalne usługi. Do dyspozycji mamy szerokie zaplecze części zamiennych do platform ruchomych dowolnego producenta. Zajmujemy się usterkami układów elektrycznych, jak i hydraulicznych.  

Gwarantujemy precyzyjną i szybką diagnostykę awarii. Oprócz tego regenerujemy siłowniki oraz wykonujemy przeglądy konserwacyjne zgodnie z wytycznymi UDT. Nasi pracownicy stale podnoszą swoje umiejętności i rozszerzają zakres wiedzy na specjalistycznych kursach. Z nami masz gwarancję najwyższego profesjonalizmu!  

Usuwanie awarii wind ciężarowych i załadowczych  

Nowoczesne windy załadowcze znacznie przyspieszają logistykę oraz przeładunek towarów. Branża logistyczna charakteryzuje się dużą dynamiką działania i często jest pracą całodobową. Dlatego też każda awaria wind może spowodować przestój, a co za tym idzie straty finansowe dla firm transportowych.  

Dlatego też, nasz serwis wykonujemy na miejscu u klienta w sposób fachowy i ekspresowy. Chętnie dokonamy również przeglądów okresowych i przygotujemy niezbędną dokumentację UDT.  

Mnogość dostępnych rozwiązań na rynku powoduje, że do serwisowania platform należy mieć szeroką wiedzę, którą systematycznie trzeba poszerzać. Nasi pracownicy każdego dnia poprawiają jakość swoich kompetencji. Podejmujemy się prac naprawczych wszystkich producentów. Wystawimy szybką i rzetelną diagnozę. Posiadamy bogato wyposażony magazyn z częściami oryginalnymi, jak i zamiennikami. Dzięki temu wymieniamy elementy układu bez czekania na zamówienie, co znacznie przyspiesza czas przestoju i powrót do poprawnego działania maszyny. Jeżeli Twoja winda doznała awarii – prosimy o kontakt! 

Windy samochodowe – czym są? Jakie jest ich zastosowanie?

Wjazd samochodu o za pomocą dźwigu

Windy samochodowe to rzadko spotykane, ale bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które można spotkać w budynkach prywatnych lub publicznych. Stanowią doskonały wybór w miejscach o niewielkim metrażu, by zmieścić jak największą liczbę pojazdów.  

Są to ruchome podesty, dzięki którym podniesienie pojazdu na daną wysokość nie jest przeszkodą. Dobrze sprawdzają się w parkingach podziemnych lub naziemnych, gdzie jest mało miejsc do parkowania. W tej sytuacji jeden samochód może być na górze, a drugi pod nim.  

Windy wykorzystuje się również w zakładach przemysłowych i innych punktach, gdzie wymagane jest podnoszenie na wyższe kondygnacje różnych pojazdów. 

Windy VL (rodzaj hydraulicznego dźwigu towarowo–osobowego) są przystosowane do przewożenia aut. Dostępne są w trzech standardowych wersjach, gdzie każda posiada Certyfikat Badania Projektu WE: 

Dźwigi samochodowe VL  Udźwig i wymiary kabiny 
VL30 3.000 kg; 2,4 x 5,3 m i szer. drzwi 2,3 m  
VL35  3.500 kg; 2,7 x 5,6 m i szer. drzwi 2,4 m  
VL40 4.000 kg; 2,8 x 6,0 m i szer. drzwi 2,6 m  

Polecamy wersje VL40 i VL35, ponieważ tylko te dźwigi zapewniają transport wszystkim seryjnie produkowanym samochodom osobowym – w tym największym amerykańskim SUV-om. 

VL są wykonane w technice GMV 1:1 Technology – unikatowej w świecie technologii napędu bezpośredniego 1:1 –podłoga kabiny podczas wjazdu pojazdu – nie zapada się, a szyby dźwigowe posiadają wyjątkowo małe rozmiary w porównaniu do wielkości kabiny. 

Obsługują wielopoziomowe parkingi podziemne i naziemne. Zazwyczaj są to jedyne rozwiązania, dzięki którym można zastosować miejsca garażowe pod budynkami w centrach miast. Winda w niedużym garażu pod budynkiem, zamiast typowego zjazdu, umożliwia zaoszczędzenie od 5 do 9 miejsc parkingowych na jednej kondygnacji.  

Sposób działania wind samochodowych 

winda samochodowa - garaż

Systemy dźwigowe w windach samochodowych są bardzo kompaktowe i wymagają jedynie płytkiego zagłębienia w powierzchni. Systemy dźwigowe w windach samochodowych są bardzo kompaktowe i wymagają jedynie płytkiego zagłębienia w powierzchni ziemi. Sprawdzają się dobrze nawet w przestrzeniach o bardzo ograniczonym metrażu, gdyż nie zajmują dużo miejsca. Za pomocą specjalnego łańcucha odbywa się ciągłe oraz bezproblemowe podnoszenie ciężkich pojazdów.  

To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w obiektach publicznych, gdzie ruch jest o wiele większy niż w prywatnych budynkach. Windy posiadają systemy sterowania, a często mają jeszcze oszkloną kabinę z drzwiami i oknami.  

Sposób ich działania nie odbiega zbytnio od klasycznych dźwigów osobowych. Natomiast windy samochodowe są znacznie większe i wytrzymalsze, a niektóre potrafią unieść pojazdy o masie aż 60 ton. 

Rodzaje badań technicznych 

Winda samochodowa może być dopuszczona do użytku tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest oznaczona instrukcją zapewnioną przez producenta.  

winda samochodowa z zaparkowanymi samochodami

Przed instalacją windy wymagane jest uzyskanie zezwolenia z Urzędu Dozoru Technicznego oraz odpowiedniej dokumentacji. Prawidłowe działanie zależy od cyklicznego serwisowania sprzętu, szczególnie dla wind o udźwigu powyżej 250kg. W trakcie przeglądu sprawdza się stan techniczny urządzenia, poprawność oznakowania oraz kompletność i zgodność ze wskazaniami dokumentów. Inspektor całościowo kontroluje prawidłowość zainstalowania windy załadowczej na podwoziu pojazdu ciężarowego oraz dokonuje testów funkcjonowania wraz z obciążeniem, dzięki czemu upewnia się, że wszelkie mechanizmy i zabezpieczenia podestu działają należycie.  

Po pozytywnym przejściu badania odbiorczego inspektor wypełnia protokół dający podstawę do wydania decyzji zezwalającej na użytkowanie windy załadowczej. 

Zobacz także: